جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : بینی به دلیل قرار گیری در مرکز و همچنین از آنجایی که تنها عضو برجسته صورت می باشد ، در زیبایی و تناسبات چهره بسیار موثر است. بنابراین فرم آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) امروزه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است.

جراحی بینی فانتزی

اما با انجام جراحی می توان بینی را به سه صورت طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی در آورد. انتخاب فرم مناسب به سلیقه و نظر بیمار ، تناسبات صورت فرد متقاضی ، استاندارد های زیبایی و خصوصیات بینی بیمار بستگی دارد. در جلسه مشاوره بیمار انتظار خود از عمل را با جراح بینی خود مطرح می کند و جراح با در نظر گرفتن همه موارد بهترین فرم را به بیمار پیشنهاد می دهد.

اما جراحی بینی فانتزی یکی از مدل هاییست که طرافداران خاص خود را دارد. در واقع افرادی هستند که علاقمند به داشتن بینی فانتزی یا همان عروسکی می باشند. در این جراحی بینی بسیار کوچک شده و قوس زیادی در پل آن ایجاد خواهد شد. در نتیجه نوک بینی نیز سربالا خواهد بود.

به طور کلی می توان گفت که فاصله نوک بینی تا لب در بینی فانتزی حدود 100 الی 105 درجه می باشد.

اما نکته قابل توجه در جراحی بینی فانتزی این است که تنها به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد. چرا که بینی های گوشتی از پوست ضخیمی برخوردار هستند و در صورت فانتزی شدن ، فرم آن چندان مشخص نخواهد شد.

نکته دیگر اینکه ، بینی فانتزی تنها مختص خانم هاست و به هیچ عنوان برای آقایان انجام نمی شود. در واقع با توجه به استاندارد های زیبایی ، فانتزی شدن بینی مردانه ، موجب بهم ریختن تناسبات صورت آقایان شده و از جذابیت صورت آن ها می کاهد.

لازم به ذکر است برای انجام جراحی بینی فانتزی بیماران باید انتظار معقولی از جراح بینی خود داشته باشند. زیرا چنانچه بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود می تواند منجر به مشکلات تنفسی گردد ؛ همچنین تناسبات صورت را نیز بهم میریزد.

پاسخ

دو × 5 =