جراحی بینی نیمه فانتزی | همراه نمونه کار

جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی است که امروزه افراد زیادی متقاضی انجام آن هستند ؛ چرا که بینی تنها عضو برجسته صورت بوده و از آنجایی که در مرکز آن قرار دارد ، تناسبات صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. با انجام عمل بینی می توان بینی را به سه فرم طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی درآورد. اما از میان این سه مدل ، جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از پرطرفدار ترین فرم های بینی است. دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح بینی مشهد معتقد است این جراحی تنها برای افرادی مناسب است که دارای بینی استخوانی هستند ؛ زیرا از آنجایی که پوست بینی های گوشتی ضخیم است ، فرم ایجاد شده چندان قابل مشاهده نخواهد بود. لازم به ذکر است این جراحی تنها برای خانم ها انجام می شود چرا که اگر بینی مردانه از حالت طبیعی خارج شود ، تناسبات صورتشان را بهم می ریزد.

در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس کوچکی در نوک بینی ایجاد می شود و نوک بینی کمی سربالا تر از بینی طبیعی خواهد بود. در واقع علی رغم جراحی بینی طبیعی که فاصله نوک آن تا لب بالا حدود 90 درجه است ، در این مدل فاصله نوک بینی تا لب حدود 95 الی 100 درجه می باشد. افرادی که علاقمند به داشتن بینی طبیعی و صاف نیستند و شدت قوس بینی عروسکی را هم دوست ندارند ، اقدام به این جراحی می کنند..

اقدامات قبل از عمل

 • عدم استفاده از آسپرین ، ایبوپروفن ، داروهای مکمل گیاهی و ویتامین ها که موجب افزایش خون ریزی پس از جراحی می شود.
 • چند روز قبل از عمل بینی نیمه فانتزی در مشهد ، استفاده از دخانیات و مشروبات الکلی که باعث انقباضات رگ ها می شود ، خودداری کنید.
 • بدن تان را قبل و بعد از رینوپلاستی ، هیدراته نگه دارید. بهتر است روز قبل از جراحی نیمه فانتزی بینی ، استحمام کنید ؛ زیرا تا چند روز پس از عمل نمی توانید به حمام بروید و موقع جراحی باید صورت تان عاری از هرگونه لوازم آرایشی باشد.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جراحی نیمه فانتزی بینی نمی باشند ؟

کسانی که مشکلات خود ایمنی یا بیماری های مثل دیابت و کلسترول دارند و افرادی که دچار بیماری های قلبی و ریوی هستند. کسانی که اعتیاد به الکل و انواع دخانیات دارند. بهتر است حین انتخاب فرم دلخواه تان برای عمل زیبایی بینی این نکته را در نظر داشته باشید که مدل بینی نیمه فانتزی با سایر اجزای صورت تان همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت شما کاندید مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد ، نمی باشید.

جراحی نیمه فانتزی بینی استخوانی و گوشتی

افرادی که بینی استخوانی دارند برای مدل جراحی بینی نیمه فانتزی بهتر هستند؛ زیرا پوست بینی نازک تر و همچنین استخوان و غضروف های مستحکم تر دارند. عموما نتیجه عمل در بینی های استخوانی بهتر از بینی های گوشتی می باشند.

تفاوت جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی

میزان قوس و انحنا در بینی فانتزی بیشتر از بینی نیمه فانتزی است که از بارز ترین تفاوت ها در بین این دو مدل عمل می باشد. در مدل بینی فانتزی ، ظاهر بینی مصنوعی تر و عروسکی است. در رینوپلاستی فانتزی ، فاصله لب بالا و بینی نسبتا بیشتر از سایر مدل ها می باشد. سوراخ های بینی در جراحی بینی نیمه فانتزی نرمال تر از بینی نیمه فانتزی است.
نوک بینی های فانتزی از مدل نیمه فانتزی کمی کوچک تر و سر بالا تر هستند. تیغه بینی نسبتا نازک تر از سایر مدل ها می باشند.

معایب جراحی بینی نیمه فانتزی

ممکن است اجزای صورت با بینی که در این عمل تا حدودی کوچک می شوند ، متناسب نباشد و حین جراحی ، سوراخ های بینی بیشتر از حد مورد نیاز کوچک شود و باعث مشکلات تنفسی شوند. امکان دارد ، ایجاد قوس و کوچک کردن بینی سبب فاصله زیاد بین لب بالا و دماغ شود. تغییرات و ترمیم مجدد پس از جراحی بینی نیمه فانتزی ، بسیار سخت می شود و نیاز به پیوند استخوان و غضروف بیشتری دارد.

فیلم جراحی بینی نیمه فانتزی با دکتر نازنین ابدالی

 

چه کسانی متقاضی جراحی بینی نیمه فانتزی می باشند ؟

این روش بین خانم ها نسبت به آقایان متقاضیان بیشتری دارد؛ زیرا اجزای صورت شان از ظرافت بیشتری برخوردار هستند و با انجام این عمل ، هاهنگی اجزای صورت باقی می ماند. آقایان تمایل دارند جذابیت مردانه صورت شان حفظ شود.

جراحی نیمه فانتزی بینی به چه روشی انجام می شود ؟

جراحی بینی نیمه فانتزی بینی به دو روش باز و روش بسته انجام می شود :

در عمل زیبایی بینی به روش باز  برش هایی در خارج از بینی ایجاد می شود و جراح می تواند به راحتی به کل ساختار بینی تسلط داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند. اما عمل بینی به روش بسته برشی از بیرون ایجاد نمی شود و تغییرات از طریق برش های داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و این روش برای تغییرات جزئی و ترمیمی مناسب است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

لطفا توصیه هایی را که در ذیل ذکر شده اند ، مطالعه کرده و با دقت ، تمامی آن ها را اجرا نمایید ؛ بدین ترتیب ، بهترین نتایج را از عمل زیبایی بینی ، دریافت خواهید کرد.

نمونه جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر نازنین ابدالی

این مدل بینی به چه صورت هایی میاد؟

بینی نیمه فانتزی عمدتاً هدف کوچک کردن سایز بینی ، ایجاد یک قوس و انحنای ملایم ولی محسوس روی تیغه بینی و باز کردن زاویه بین نوک بینی و لب بالا و ظریف و باریک دیده شدن بینی از نمای روبرو را دنبال می کند.
همچنین در این مدل ، سوراخ های بینی کوچک می شوند و اگر همه این تغییرات به درستی انجام نشود و ویژگی های سایر بخش ها و اعضای صورت در آن لحاظ نگردد پس از جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد چهره ای غیر طبیعی و مصنوعی به وجود خواهد آمد که نه تنها جذابیت چهره را ارتقا نداده بلکه زیبایی سایر بخش های صورت را نیز تحت تاثیر منفی قرار خواهد داد.

به همین دلیل حتما حتما لازم است در زمان تصمیم گیری برای جراحی بینی نیمه فانتزی به یک جراح بینی ماهر در مشهد مراجعه کنید تا تناسبات صورت و بینی را به خوبی در نظر گرفته و نتیجه رضایت بخش را خلق کند.

مدل بینی نیمه فانتزی طبیعی

انتخاب مدل بینی کاملا سلیقه ای است و اگر در تغییرات ایجاد شده در حین عمل ، تناسب آن با چهره در نظر گرفته شود این تغییرات اساسی روی بینی می تواند زیبا باشد.

اما نکته کلیدی طبیعی بودن نتیجه به دست امده از انجام جراحی بینی نیمه فانتزی است که در سایه توجه به هماهنگی و هارمونی لازم بین بینی و دیگر اجزای صورت به شکلی کاملاً استاندارد محقق می شود و در نتیجه باعث می شود که شما یک بینی زیبا و در عین حال طبیعی و نچرال را داشته باشید.

یک جراح بینی خوب در مشهد در انتخاب مدل بینی به گونه ای عمل می کند که علاوه بر رفع نواقص و ایرادات ظاهری بینی ، متناسب با چهره فرد ، تغییراتی را در بینی ایجاد کند که جذابیت چهره را دو چندان نماید.

نکات بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

 • در صورت بروز علائمی ؛ از قبیل خونریزی شدید ، تب ، حالت تهوع ، اسهال ، تنگی نفس و از این قبیل موارد سریعا به پزشک معالج خود ، مراجعه نمایید.
 • در حین استراحت و خواب ؛ از دراز کشیدن بر روی شکم و پهلو ، خودداری کرده و به شکل طاق باز بخوابید ؛ لازم به ذکر است ، قرار دادن دو بالش در زیر سر ، موجب کاهش تورم و تسریع در بهبودی می گردد.
 • استفاده از کمپرس یخ در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی بینی ؛ تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی ناشی از آن دارد ؛ بنابراین ، این مسئله را فراموش نکنید.
 • طبق توصیه بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در مشهد ؛ بهتر است آب آناناس و آب کرفس را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • مصرف نمک و ادویه موجب افزایش تورم و کبودی ناشی از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد ، می شود ؛ به همین علت ، توصیه می گردد نمک و ادویه را از رژیم غذایی خود حذف کرده یا مصرف آن ها را به حداقل برسانید.
 • فین کردن در دوران نقاهت عمل بینی نیمه فانتزی ، موجب خونریزی می گردد ؛ بنابراین ، جهت جلوگیری از بروز خونریزی ، از فین کردن خودداری نمایید.
 • با دهان باز عطسه نمایید.
 • جهت جلوگیری از اصابت ضربه به بینی ، از رفتن به مکان های شلوغ خودداری نمایید.

خانم دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد ، در زمینه رینوپلاستی از تجربیات بسیاری برخوردار هستند و نتایجی مطلوبی برای بیماران خود به ارمغان آورده اند. برای مشاهده نمونه کار های ایشان به اینستاگرام یا گالری تصاویر سایت مراجعه بفرمایید.

برای دانلود پی دی اف مقاله کلیک کنید 👇🏻

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها