جراحی بینی گوشتی + دکتر نازنین ابدالی

در جراحی بینی گوشتی افرادی که دارای بینی هایی با پوست ضخیم و اسکلت ضعیف هستند ، تحت جراحی بینی قرار گرفته و تغییرات و اصلاحات مورد نیاز بر روی آن انجام می شود. اگر ساکن استان خراسان شهر مشهد هستید و قصد عمل کردن بینی تان را دارید با توجه به حساسیتی که در عمل بینی های گوشتی وجود دارد حتما باید در انتخاب بهترین جراح بینی نهایت دقت و تلاش خود را داشته باشید و نزد پزشکی بروید که از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار بوده و تجربه عمل بینی گوشتی را در موارد متعدد دارا باشد. برای دیدن نمونه کارهای دکتر نازنین ابدالی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد ، می توانید به گالری وب سایت مراجعه نمایید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر نازنین ابدالی

مشخصه های بینی گوشتی

قبل از اینکه بخواهیم به چگونگی انجام و مزیت های ارزنده این عمل زیبایی و درمانی اشاره کنیم بهتر است که نوع بینی را شناخته و مشخصات آن را بررسی کنیم. در علم پزشکی ساختار دماغ را می توان به دو دسته استخوانی و گوشتی دسته بندی کرد که در اینجا مشخصه های بینی گوشتی را بررسی خواهیم کرد.

این دماغ دارای پوست ضخیم و چرب است و عمدتا دارای نوک پهن می باشد که بر سطح پوست به شهود می توان منافذ باز را مشاهده کرد. در ساختار این مدل می توان به ضعیف بودن غضروف های آن نیز اشاره ای داشت که در کنار بزرگی پره های بینی می تواند تجمیعی از بیان بینی گوشتی باشد. شایان ذکر است که با مشاهده هر یک از مواردی که ذکر شد فرد دارای بینی بزرگ و پهنی است که جلوه و زیبایی صورت او را دستخوش تغییر کرده و بهتر است با انجام جراحی بینی گوشتی در مشهد تمامی این موارد را به درستی و کاملا اصولی بهبود بخشید.

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در روند جراحی بینی گوشتی در مشهد ، دارا بودن پوست ضخیم می تواند خود یک چالش به شمار بیاید. با انتخاب جراح بینی گوشتی ماهر و با تجربه می توان از تمامی چالش های رخ داده به بهترین شکل رهایی یافت.

از مهمترین نکات در روند عمل زیبایی بینی گوشتی می توان به میزان ضخامت پوست بینی اشاره داشت که این مورد بر روند اعمال تغییرات بسیار تاثیر گذار خواهد بود زیرا پوست با ضخامت بالا می تواند ایرادات اسکلت زیرین بینی را پوشانده و در زمانی که دکتر به آناتومی بینی دسترسی پیدا کرده متوجه آنان خواهد شد. از همین رو پوست ضخیم می تواند از فاکتورهای اصلی ایجاد چالش برای عمل بینی گوشتی به شمار بیاید.

جراحی بینی گوشتی فانتزی

وجود این موضوع که غضروف بینی های گوشتی از استحکام کافی برخوردار نمی باشد ، عمل بینی گوشتی فانتزی (عروسکی) را با مشکل مواجه می کند چرا که مدل بینی عروسکی به گونه ای است که روی تیغه بینی قوس زیادی ایجاد می گردد و ظرافت استخوان بینی های گوشتی برای ایجاد این قوس محدودیت ایجاد می کند. از طرفی ضخامت موجود در پوست پوشیده شده روی اسکلت بینی های گوشتی نیز امکان نمایش تغییرات ایجاد شده (قوس) را سخت تر می کند. با توجه به مطالب گفته شده در فوق ، مدل فانتزی یا عروسکی برای جراحی بینی گوشتی در مشهد مناسب نمی باشد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

این روز ها جملاتی همچون ” عمل بینی گوشتی بدون جراحی ” یا ” رینوپلاستی گوشتی بدون بیهوشی و خونریزی ” بسیار به چشم می خورد و از آنجایی که تمایل به رسیدن به زیبایی بدون استفاده از متدهای تهاجمی از خواسته های هر کسی است بنابراین بسیاری افراد به دنبال فهمیدن این مسئله هستند که آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به این مطلب باید گفت که در روند جراحی بینی گوشتی در مشهد ، لیزر به هیچ عنوان توانایی ایجاد اصلاحات بر روی اسکلت بینی را نداشته و عمل بینی با لیزر تنها یک فریب تبلیغاتی است.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

بینی های گوشتی معمولا غضروف هایی ضعیف دارند که در جراحی لازم است این غضروف ها تقویت شوند. با تقویت غضروف های بینی می توان از افتادگی نوک بینی جلوگیری کرد و موجب استحکام بینی بعد از جراحی جراحی بینی گوشتی در مشهد شد. در گذشته عمل بینی با برداشتن غضروف ها انجام می شد که ممکن بود بینی بعد از مدتی به حالت اولیه خود باز گردد اما در روش های نوین جراحی به جای برداشتن غضروف ها اقدام به اصلاح و تقویت آن ها می کنند.

این تکنیک موجب استحکام بیشتر غضروف ها شده و در نتیجه تیغه بینی نیز صاف و متوازن می شود. لازم است در حین جراحی از قسمت هایی که غضروف بیشتری دارد، برداشته شود به قسمت هایی که غضروف کمتری دارد، اضافه شود. در مواردی که غضروف های بیمار کافی نباشد لازم است از غضروف دنده و یا پشت گوش بیمار جهت تقویت غضروف ها استفاده کرد

هزینه عمل بینی گوشتی

چنانچه از مشهدی های عزیزی هستید که بینی گوشتی داشته و قصد اقدام برای عمل بینی خود را دارید ابتدا بهتر است بدانید با توجه به اینکه عمل جراحی بینی از انواع عمل های زیبایی محسوب می شود شامل بیمه نمی گردد. اگر می خواهید نسبت به هزینه عمل بینی گوشتی مطلع شوید باید پس از یافتن بهترین جراح بینی گوشتی به مطب وی رفته و معاینه حضوری انجام دهید سپس می توانید نسبت به قیمت جراحی بینی گوشتی در مشهد آگاهی کسب نمایید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر ابدالی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • به طبع افرادی که قصد انجام جراحی بینی گوشتی در مشهد را دارند باید در اولین مرحله جراح خود را انتخاب کنند. اما این انتخاب باید بر اساس فکر و انجام تحقیقات گسترده باشد. در واقع انتخاب یک جراح بینی خوب در مشهد و با تجربه حائز اهمیت بوده و هرچه میزان دقت و مهارت جراح بیشتر باشد ، نتیجه جراحی نیز بهتر خواهد بود.
 • پس از اینکه پزشک مد نظر خود را انتخاب کردید ، حتما با ایشان مشورت کنید و جلسه مشاوره ای داشته باشید. در این جلسه پزشک به معاینه بینی شما پرداخته و در رابطه با ایرادات بینی و فرم نهایی پس از عمل با شما صحبت می کند.
 • شما موظفید بهترین جراح بینی گوشتی مشهد ، را در جریان سوابق بیماری و حساسیت های دارویی خود قرار دهید. در واقع توصیه می شود لیستی از دارو های مصرفی خود را ( چه گیاهی و چه شیمیایی ) را در اختیار پزشک خود قرار دهید. چرا که برخی از دارو ها با مواد بیهوشی تداخل داشته و شما باید برای مدتی (حدود دو هفته قبل از جراحی بینی) مصرف آن ها را قطع کنید.
 • از چهارده روز قبل از رینوپلاستی از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل خودداری نمایید. این مواد به کاهش غلظت خون کمک کرده و همچنین سبب گشاد شدن رگ های خونی می شوند. در نتیجه احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون آسپرین ، پروفن و وارفارین از دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد. در این مدت از انجام اقدامات دندانپزشکی نیز خودداری نمایید.
 • پیش از جراحی بینی گوشتی در مشهد استحمام کرده و شام سبکی میل کنید.
 • همچنین از 8 ساعت قبل از عمل خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد.
 • از به همراه داشتن زیور آلات و آرایش خودداری کنید. خانم هایی که لاک یا کاشت ناخن دارند باید حداقل یکی از انگشتان خود را پاک کنند. آقایان نیز بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.

فیلم جراحی بینی گوشتی در مشهد

علت تورم بیش از حد در بینی های گوشتی چه می باشد ؟

معمولا تورم بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر بوده و به همین دلیل نیاز به مدت زمان بیشتری برای بهبودی و رفع تورم دارند. گاهی تورم بینی تا 2 سال بعد از جراحی ادامه دارد. اگر تکنیک های جراحی بینی گوشتی در مشهد به درستی انجام شود همچنین با مصرف برخی از داروهای خوراکی و تزریقی می توان تورم در بینی های گوشتی را تا حد زیادی کاهش داد.

وجود لایه های چربی و هم چنین ضخامت پوست در بینی های گوشتی از علت اصلی تورم بیش از حد در این نوع بینی ها می باشد. لازم است پوست با ساختمان غضروفی بینی انطباق پیدا کرده تا تورم آن به مرور زمان کاهش پیدا کند.

جهت کاهش تورم بینی گوشتی چه اقداماتی لازم است ؟

 • برای خوابیدن از دو بالش در زیر سر استفاده کنید
 • از مصرف نوشیدنی ها با نی پرهیز کنید
 • از آناناس و یا قرص آناهیل می توانید استفاده کنید
 • از مصرف غذاهای شور و ادویه دار خودداری نمایید

چرا پزشکان تمایل زیادی به جراحی بینی گوشتی ندارند ؟

اغلب بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم همراه با غضروف و استخوان های ضعیفی هستند همین امر ریسک رینوپلاستی بینی گوشتی را بالا می برد. به همین دلیل لازم است در صورتی که بینی گوشتی دارید و می خواهید تحت جراحی بینی گوشتی در مشهد، ایرادات این عضو صورت تان را درمان کنید، حتماً به یک جراح بینی ماهر و با تجربه مراجعه کنید تا به پشتوانه مهارت و تجربه و بهره گیری از دانش بروز، بتواند چالش ها را مهار کرده و نتیجه دلخواه شما را خلق کند.

تزریق کورتون به بینی گوشتی

یکی از سوالات متداول افراد بعد از انجام جراحی بینی گوشتی در مشهد در رابطه با تزریق کورتون به بینی و مزایا و معایب آن می باشد . به صورت کلی بینی های گوشتی نسبت به بینی استخوانی تورم بیشتری را تجربه می کنند تا جایی که ممکن است تورم در بینی گوشتی تا یک الی دو سال بعد از جراحی ادامه داشته باشد به ویژه در شرایطی که فرد عمل ترمیمی بینی انجام داده باشد.

علت اصلی تورم در بینی های گوشتی به پوست ضخیم این نوع از بینی ها ارتباط دارد. از این رو در مواردی که بینی روند بهبودی خوبی نداشته باشد و با گذشت چندین ماه از انجام عمل بینی همچنان ورم زیادی داشته باشد ، در چنین شرایطی می توان با تزریق کردن کورتون به بینی به کاهش ضخامت پوست و در نتیجه کاهش ورم بینی کمک زیادی کرد.

اما در بینی های گوشتی بعد از 1.5 ماه از انجام عمل زیبایی بینی ، با فاصله 3 ماه  با مشورت و صلاحدید پزشک ، تزریق کورتون می تواند انجام شود. دقت داشته باشید که باید کورتون حتما توسط جراح بینی خودتان انجام شود ؛ زیرا تزریق این دارو به مهارت و تخصص لازم دارد و باید حتما در دوز مناسب و در ناحیه و بافت مشخصی از بینی تزریق شود تا نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد.

بعد از تزریق لازم است به مدت 2 الی 3 هفته به بینی خود چسب بزنید. همانطور که می دانید چسب زدن به بینی نیز در کاهش التهاب و تورم بینی تاثیر زیادی دارد.

مراقبت های لازم بعد از عمل بینی گوشتی

۱- اهمیت دادن به رژیم غذایی
تغذیه و مواد غذایی مصرفی در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در مشهد از چند جهت اهمیت فراوانی دارد؛

اولاً روند بهبودی را سرعت داده و دوماً به کاهش عوارض جانبی ناشی از عمل کمک می کند.
رژیم غذایی سالم علاوه بر کمک به هضم آسان ، از بروز یبوست نیز جلوگیری می کند بنابراین ، بهتر است موارد زیر را مدنظر قرار دهید:
غذاهای نرم و آبکی که نیازی به جویدن زیاد نداشته باشند میل کنید.
غذاهای فیبردار برای جلوگیری از یبوست بخورید.
پروتئین را که نقش مهمی در سرعت گرفتن بهبود زخم ها دارد ، فراموش نکنید.
۲- ورزش کردن
در دوره مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی حداقل تا دو هقته از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید تا تغییرات ایجاد شده در ساختار بینی تثبیت شوند.
حدود یک ماه یا حتی بیشتر از انجام ورزش های حرفه ای مثل والیبال و بسکتبال و ورزش های رزمی خودداری کنید.
۳- پوزیشن خوابیدن بعد از عمل بینی
روش صحیح خوابیدن در دوره مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی گوشتی در مشهد، خوابیدن به پشت و در حالت لمیده است تا شدت تورم کم شود. همچنین بهتر است حتی المقدور تنها بخوابید تا ضربه ناخواسته به بینی عمل شده وارد نشود.
4- اجتناب از کشیدن سیگار
سیگار یا دود آن می تواند عوارض زیادی از قبیل تاخیر در درمان زخم ها، نکروز، کاهش اکسیژن رسانی به نواحی درمان شده، تنگ شدن عروق خونی و بالا رفتن احتمال عفونت در ناحیه جراحی شده را به همراه داشته باشد.

سن جراحی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی در مشهد بعنوان یک عمل پرطرفدار ، در حال تجربه کردن آمار رو به افزایش کم سابقه ای است. بسیاری از افراد با عمل بینی گوشتی و پهن یا عمل بینی گوشتی خیلی بزرگ از شر ایرادات این نوع بینی رها می شوند. برای برخورداری از شرایط داوطلبی این فرایند زیبایی ، رسیدن بینی به بلوغ و رشد کامل ضروری است. بینی اغلب در فاصله سنی 16-18 سالگی به رشد کامل می رسد و بعد از آن دیگر محدودیت سنی برای این فرایند وجود ندارد. اما با توجه به نقش تعیین کننده پوست و اهمیت وضعیت کشسانی پوست بینی در نتیجه جراحی ، و با توجه به اینکه خاصیت ارتجاعی پوست از دهه چهارم زندگی کم کم کاهش می یباد ، بهتر است جراحی بینی را تا سنین بالا به تعویق نیاندازیم.

عمل بینی گوشتی زنانه طبیعی

عمل بینی گوشتی زنانه در مشهد ، پزشک را با چالش‌های بسیاری مواجه می کند. این نوع بینی کاستی هایی دارد که جراح باید آنها را در طول جراحی رفع کند تا فرم مناسبی به بینی و صورت فرد ببخشد. در جراحی بینی بانوان پزشک ملاحظاتی را در نظر می گیرد تا به‌واسطه تغییرات ایجادشده در ساختار استخوانی و غضروف ، شکل و فرم بینی تا حد استاندارد ارتقا یافته و یک نتیجه طبیعی با لحاظ کردن ظرافت های صورت زنانه حاصل شود.

عمل نوک بینی گوشتی

نوک بینی برجسته ترین و قابل رویت ترین بخش بینی است و در برخی افراد ، پهن بودن نوک بینی ، بزرگ و نا متقارن بودن سوراخ ها یا وجود افتادگی در نوک بینی ، آن را بسیار بدشکل نشان می دهد. با توجه به تمرکز عمده ایرادات در این بخش از بینی ، جراح خوب عمل بینی گوشتی در مشهد در صورت صلاحدید ، فرآیند تغییر شکل نوک بینی را تحت تیپ پلاستی در بینی گوشتی با هدف ایجاد تعادل بهتر بین بینی و سایر اعضای صورت انجام می دهد.
تشخیص کافی بودن اجرای این فرایند برای بهبود شکل و فرم بینی و رفع ایرادات آن بر عهده متخصص بوده وایشان با انجام معاینات دقیق بهترین راهکار را ارائه خواهند داد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها