جراحی بینی گوشتی + دکتر نازنین ابدالی

در جراحی بینی گوشتی افرادی که دارای بینی هایی با پوست ضخیم و اسکلت ضعیف هستند ، تحت جراحی بینی قرار گرفته و تغییرات و اصلاحات مورد نیاز بر روی آن انجام می شود.عمل بینی های گوشتی که ضخامت پوست آن ها به دلیل وجود غدد چربی زیر پوست می باشد ، نسبت به بینی های گوشتی که بافت پوستی ضخیم دارند به مراتب آسان تر می باشد. با توجه به حساسیتی که در عمل جراحی بینی های گوشتی وجود دارد حتما باید در انتخاب بهترین جراح بینی نهایت دقت و تلاش خود را داشته باشید و نزد پزشکی بروید که از مهارت و تجربه کافی در این زمینه برخوردار بوده و تجربه عمل بینی گوشتی را در موارد متعدد دارا باشد. برای دیدن نمونه کارهای دکتر نازنین ابدالی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد ، می توانید به گالری وب سایت مراجعه نمایید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر نازنین ابدالی

مشخصه های بینی گوشتی

قبل از اینکه بخواهیم به چگونگی انجام و مزیت های ارزنده این عمل زیبایی و درمانی اشاره کنیم بهتر است که نوع بینی را شناخته و مشخصات آن را بررسی کنیم. در علم پزشکی ساختار دماغ را می توان به دو دسته استخوانی و گوشتی دسته بندی کرد که در اینجا مشخصه های بینی گوشتی را بررسی خواهیم کرد. عبارتند از :

این دماغ دارای پوست ضخیم و چربی است که عمدتا دارای نوک پهن می باشد که بر سطح پوست به شهود می توان منافذ باز را مشاهده کرد در ساختار این مدل می توان به ضعیف بودن غضروف های آن نیز اشاره ای داشت که در کنار بزرگی پره های بینی می تواند تجمیعی از بیان بینی گوشتی باشد. شایان ذکر است که با مشاهده هر یک از مواردی که ذکر شد فرد دارای بینی بزرگ و پهنی است که جلوه و زیبایی صورت او را دستخوش تغییر کرده و بهتر است با انجام جراحی بینی گوشتی تمامی این موارد را به درستی و کاملا اصولی بهبود بخشید.

مزیت بینی گوشتی به نسبت بینی استخوانی در چیست؟

همانطور که مطالعه کرده اید می دانید که این نوع از دماغ به دلیل داشتن پوست ضخیم و چرب می تواند تمامی ایرادات استخوانی را پوشش داده و در ظاهر زیبایی را تحت تاثیر قرار نخواهد داد.

پوست ضخیم در جراحی بینی گوشتی

در روند عمل کردن بینی های گوشتی دارا بودن پوست ضخیم می تواند خود یک چالش به شمار بیاید. با انتخاب جراح بینی گوشتی ماهر و با تجربه می توان از تمامی چالش های رخ داده به بهترین شکل رهایی یافت. از مهمترین نکات در روند جراحی بینی گوشتی می توان به میزان ضخامت پوست بینی اشاره داشت که این مورد بر روند اعمال تغییرات بسیار تاثیر گذار خواهد بود زیرا پوست با ضخامت بالا می تواند ایرادات اسکلت زیرین بینی را پوشانده و در زمانی که دکتر به آناتومی بینی دسترسی پیدا کرده متوجه آنان خواهد شد. از همین رو پوست ضخیم می تواند از فاکتورهای اصلی ایجاد چالش برای عمل بینی گوشتی به شمار بیاید.

جراحی بینی گوشتی فانتزی

وجود این موضوع که غضروف بینی های گوشتی از استحکام کافی برخوردار نمی باشد ، عمل بینی گوشتی فانتزی (عروسکی) را با مشکل مواجه می کند چرا که مدل بینی عروسکی به گونه ای است که روی تیغه بینی قوس زیادی ایجاد می گردد و ظرافت استخوان بینی های گوشتی برای ایجاد این قوس محدودیت ایجاد می کند. از طرفی ضخامت موجود در پوست پوشیده شده روی اسکلت بینی های گوشتی نیز امکان نمایش تغییرات ایجاد شده ( قوس ) را سخت تر می کند. با توجه به مطالب گفته شده در فوق ، مدل فانتزی یا عروسکی مناسب بینی های گوشتی نمی باشد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

این روز ها جملاتی همچون ” عمل بینی گوشتی بدون جراحی ” یا ” رینوپلاستی گوشتی بدون بیهوشی و خونریزی ” بسیار به چشم می خورد و از آنجایی که تمایل به رسیدن به زیبایی بدون استفاده از متدهای تهاجمی از خواسته های هر کسی است بنابراین بسیاری افراد به دنبال فهمیدن این مسئله هستند که آیا جراحی بینی گوشتی با لیزر امکان پذیر است یا خیر؟ در پاسخ به این مطلب باید گفت لیزر به هیچ عنوان توانایی ایجاد اصلاحات بر روی اسکلت بینی را نداشته و عمل بینی با لیزر تنها یک فریب تبلیغاتی است.

تقویت غضروف در بینی های گوشتی

بینی های گوشتی معمولا غضروف هایی ضعیف دارند که در جراحی لازم است این غضروف ها تقویت شوند . با تقویت غضروف های بینی می توان از افتادگی نوک بینی جلوگیری کرد و موجب استحکام بینی بعد از جراحی شد. در گذشته عمل جراحی بینی با برداشتن غضروف ها انجام می شد که ممکن بود بینی بعد از مدتی به حالت اولیه خود باز گردد اما در روش های نوین جراحی به جای برداشتن غضروف ها اقدام به اصلاح و تقویت آن ها می کنند. این تکنیک موجب استحکام بیشتر غضروف ها شده و در نتیجه تیغه بینی نیز صاف و متوازن می شود. لازم است در حین جراحی از قسمت هایی که غضروف بیشتری دارد، برداشته شود به قسمت هایی که غضروف کمتری دارد، اضافه شود. در مواردی که غضروف های بیمار کافی نباشد لازم است از غضروف دنده و یا پشت گوش بیمار جهت تقویت غضروف ها استفاده کرد

هزینه عمل بینی گوشتی

چنانچه از افرادی هستید که بینی گوشتی داشته و قصد اقدام برای عمل بینی خود را دارید ابتدا بهتر است بدانید با توجه به اینکه عمل جراحی بینی از انواع عمل های زیبایی محسوب می شود بنابراین شامل بیمه نمی گردد. اگر می خواهید نسبت به هزینه عمل بینی گوشتی مطلع شوید باید پس از یافتن بهترین جراح بینی گوشتی به مطب وی رفته و معاینه حضوری انجام دهید سپس می توانید نسبت به قیمت عمل بینی گوشتی خود آگاهی کسب نمایید.

جراحی بینی گوشتی - دکتر ابدالی

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 • به طبع افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی خود را دارند باید در اولین مرحله جراح خود را انتخاب کنند. اما این انتخاب باید بر اساس فکر و انجام تحقیقات گسترده باشد. در واقع انتخاب یک جراح بینی خوب در مشهد و با تجربه حائز اهمیت بوده و هرچه میزان دقت و مهارت جراح بیشتر باشد ، نتیجه جراحی نیز بهتر خواهد بود.
 • پس از اینکه پزشک مد نظر خود را انتخاب کردید ، حتما با ایشان مشورت کنید و جلسه مشاوره ای داشته باشید. در این جلسه پزشک به معاینه بینی شما پرداخته و در رابطه با ایرادات بینی و فرم نهایی پس از عمل با شما صحبت می کند.
 • شما موظفید بهترین جراح بینی گوشتی مشهد ، را در جریان سوابق بیماری و حساسیت های دارویی خود قرار دهید. در واقع توصیه می شود لیستی از دارو های مصرفی خود را ( چه گیاهی و چه شیمیایی ) را در اختیار پزشک خود قرار دهید. چرا که برخی از دارو ها با مواد بیهوشی تداخل داشته و شما باید برای مدتی ( حدود دو هفته قبل از جراحی بینی ) مصرف آن ها را قطع کنید.
 • از چهارده روز قبل از رینوپلاستی از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات حاوی الکل خودداری نمایید. این مواد به کاهش غلظت خون کمک کرده و همچنین سبب گشاد شدن رگ های خونی می شوند. در نتیجه احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
 • استفاده از دارو های ضد انعقادی همچون آسپرین ، پروفن و وارفارین از دو هفته قبل از جراحی بینی ممنوع می باشد. در این مدت از انجام اقدامات دندانپزشکی نیز خودداری نمایید.
 • پیش از جراحی بینی گوشتی در مشهد استحمام کرده و شام سبکی میل کنید.
 • همچنین از 8 ساعت قبل از عمل خوردن و آشامیدن ممنوع می باشد.
 • از به همراه داشتن زیور آلات و آرایش خودداری کنید. خانم هایی که لاک یا کاشت ناخن دارند باید حداقل یکی از انگشتان خود را پاک کنند. آقایان نیز بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.

فیلم جراحی بینی گوشتی در مشهد

علت تورم بیش از حد در بینی های گوشتی چه می باشد ؟

معمولا تورم بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بیشتر بوده و به همین دلیل نیاز به مدت زمان بیشتری برای بهبودی و رفع تورم دارند. گاهی تورم بینی تا 2 سال بعد از جراحی ادامه دارد. اگر تکنیک های جراحی بینی گوشتی به درستی انجام شود هم چنین با مصرف برخی از داروهای خوراکی و تزریقی می توان تورم در بینی های گوشتی را تا حد زیادی کاهش داد. وجود لایه های چربی و هم چنین ضخامت پوست در بینی های گوشتی از علت اصلی تورم بیش از حد در این نوع بینی ها می باشد. لازم است پوست با ساختمان غضروفی بینی انطباق پیدا کرده تا تورم آن به مرور زمان کاهش پیدا کند.

جهت کاهش تورم بینی گوشتی چه اقداماتی لازم است ؟

 • برای خوابیدن از دو بالش در زیر سر استفاده کنید
 • از مصرف نوشیدنی ها با نی پرهیز کنید
 • از آناناس و یا قرص آناهیل می توانید استفاده کنید
 • از مصرف غذاهای شور و ادویه دار خودداری نمایید

چرا پزشکان تمایل زیادی به جراحی بینی گوشتی ندارند ؟

ممکن است افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند به متخصص و جراحان خوب زیادی مراجعه کنند اما پزشک از پذیرفتن عمل جراحی بینی گوشتی آن ها بپرهیزد ! در واقع علت این مسئله تا حدودی مشخص است ؛ زیرا اغلب بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم همراه با غضروف و استخوان های ضعیفی هستند به همین علت استخوان ها تحمل نگهداری ساختمان بینی و تراشیده شدن را ندارند و غضروف ها نیز به دلیل ضعیف بودن ، استحکام لازم را نداشته و نمی توان در آن ها به خوبی تغییرات ایجاد کرد. به همین علت نتایجی که از بینی های گوشتی به دست می آید ، معمولا با تغییرات زیادی همراه نیست و همین مسئله موجب می شود بیمار احساس کند جراح به خوبی بینی او را عمل نکرده است. در حالی که ساختار بینی های گوشتی به نحوی است که نمی توان تغییرات زیادی را در آن ایجاد کرد. به همین علت بیشتر جراحان مشهور به دلیل داشتن عمل های موفق بسیار، از انجام دادن جراحی های بینی گوشتی پرهیز می کنند تا سابقه و تجربه کاری خود را به دلیل ریسک بالای این عمل ها خراب نکنند. معمولا پزشکان از عمل بینی گوشتی به فرم فانتزی خودداری می کنند ؛ زیرا انجام این عمل نتیجه خوبی را به همراه ندارد و بیشتر توصیه می شود بینی به فرم طبیعی اصلاح و جراحی شود. در مواردی که افراد ، تمایل به جراحی بینی به فرم طبیعی داشته باشند ، می توان نتیجه خوبی را از عمل به دست آورد. زیرا تنها اصلاحات لازم در فرم بینی ایجاد می شود و در نهایت فرم بینی بهبود پیدا می کند. بینی های گوشتی دوره نقاهت طولانی را بعد از عمل تجربه می کنند و گاهی به یک سال زمان نیاز دارند تا نتیجه نهایی بینی بعد از عمل مشاهده شود.

تزریق کورتون به بینی گوشتی

یکی از سوالات متداول افراد بعد از انجام جراحی بینی گوشتی در رابطه با تزریق کورتون به بینی و مزایا و معایب آن می باشد . به صورت کلی بینی های گوشتی نسبت به بینی استخوانی تورم بیشتری را تجربه می کنند تا جایی که ممکن است تورم در بینی گوشتی تا یک الی دو سال بعد از جراحی ادامه داشته باشد به ویژه در شرایطی که فرد عمل ترمیمی بینی انجام داده باشد. علت اصلی تورم در بینی های گوشتی به پوست ضخیم این نوع از بینی ها ارتباط دارد. از این رو در مواردی که بینی روند بهبودی خوبی نداشته باشد و با گذشت چندین ماه از انجام عمل بینی همچنان ورم زیادی داشته باشد ، در چنین شرایطی می توان با تزریق کردن کورتون به بینی به کاهش ضخامت پوست و در نتیجه کاهش ورم بینی کمک زیادی کرد. اما در بینی های گوشتی بعد از 1.5 ماه از انجام عمل زیبایی بینی ، با فاصله 3 ماه  با مشورت و صلاحدید پزشک ، تزریق کورتون می تواند انجام شود. دقت داشته باشید که باید کورتون حتما توسط جراح بینی خودتان انجام شود ؛ زیرا تزریق این دارو به مهارت و تخصص لازم دارد و باید حتما در دوز مناسب و در ناحیه و بافت مشخصی از بینی تزریق شود تا نتیجه مطلوبی را به همراه داشته باشد. بعد از تزریق لازم است به مدت 2 الی 3 هفته به بینی خود چسب بزنید. همانطور که می دانید چسب زدن به بینی نیز در کاهش التهاب و تورم بینی تاثیر زیادی دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها