جراحی گوش

جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی عمل زیبایی است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره داشته و افزایش اعتماد به نفس فرد را به دنبال دارد.

به طور کلی با انجام جراحی زیبایی گوش می توان:

  1. بزرگ بودن بیش از حد گوش ها
  2. عدم قرینگی آن ها
  3. برجستگی و زیاد بودن فاصله گوش ها از سر

و کلیه مشکلات ساختاری گوش را مرتفع نموده و فرم و موقعیت گوش ها را تصحیح نمود.

افزون بر موارد نامبرده ، جراحی گوش امکان اصلاح نقائصی که به صورت مادرزادی یا در اثر حوادث ، سبب اختلال در فرم ظاهری گوش شده اند را نیز فراهم می کند.

جراحی گوش

سن مناسب برای جراحی گوش

قاعدتا در صورتی که جراحی گوش در رده سنی پایین ، انجام پذیرد به نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری خواهد انجامید.

از این رو می توان گفت که بهترین سن جهت انجام عمل اتوپلاستی ، بعد از 5 سالگی است ، چرا که در این زمان پروسه تکامل رشد گوش ها پایان یافته و زمان بسیار مناسبی برای انجام این جراحی می باشد.

لازم به ذکر است که امکان انجام جراحی گوش در بزرگسالی نیز وجود دارد اما به نسبت انجام آن در کودکی ، از بازدهی کمتری برخوردار است. البته باید خاطر نشان نمود انجام عمل گوش در بزرگسالی نیز چنانچه با توقعاتی معقولانه همراه باشد نتایج قابل قبولی ، رقم خواهد زد.

کاندیدای مناسب جراحی گوش

  • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی از ملزومات انجام جراحی گوش است ، از این رو افرادی که درصدد انجام این جراحی هستند باید دارای سلامت فیزیکی و روانی کامل باشند.
  • 5 سالگی ، مناسب ترین سن جهت انجام جراحی گوش می باشد ، لذا کودکان کوچکتر از 5 سال به هیچ عنوان نباید تحت انجام این جراحی قرار گیرند.
  • بزرگسالانی که قصد انجام جراحی اتوپلاستی دارند باید انتظاراتی واقع بینانه از این جراحی داشته باشند.
  • متقاضیان جراحی زیبایی گوش از مدتی قبل از انجام این عمل نباید سیگار و دخانیات مصرف کنند ، زیرا سیگار در روند عمل اختلال ایجاد می کند.

نحوه انجام جراحی گوش

جراح متخصص در ابتدا در ناحیه پشت گوش بیمار ، یک برش ایجاد می کند ؛ وجود این برش ، جراح را مجاز به اعمال تغییرات لازم بر روی گوش می نماید.

به گونه ای که به کمک این شکاف ، قادر خواهد بود گوش بیمار را تا حدودی به سمت سر وی متمایل نموده و جهت اصلاح فرم گوش او به میزان مورد نیاز از غضروف های گوش وی بکاهد.

در انتها جراح معالج به منظور نگاه داشتن گوش در موقعیت جدید ، از بخیه های دائمی استفاده می نماید.

توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای انجام عمل جراحی گوش ، جراح شما از تکنیک های دیگری استفاده نماید.

پاسخ

یک × یک =