جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی عمل زیبایی است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره داشته و افزایش اعتماد به نفس فرد را به دنبال دارد ؛ به طور کلی با انجام جراحی زیبایی گوش توسط دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح گوش مشهد می توان :

 1. بزرگ بودن بیش از حد گوش ها
 2. عدم قرینگی آن ها
 3. برجستگی و زیاد بودن فاصله گوش ها از سر

و کلیه مشکلات ساختاری گوش را مرتفع نموده و فرم و موقعیت گوش ها را تصحیح نمود ؛ افزون بر موارد نامبرده ، عمل گوش امکان اصلاح نقائصی که به صورت مادرزادی یا در اثر حوادث ، سبب اختلال در فرم ظاهری گوش شده اند را نیز فراهم می کند.

 

جراحی گوش

هدف از جراحی گوش

علل مختلفی برای جراحی زیبایی گوش در مشهد وجود دارد که به تعدادی از این دلایل در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 • یک یا هر دو گوش نسبت به سرتان بزرگ هستند
 • از انجام جراحی قبلی ناراضی هستید
 • اتوپلاستی معمولا برای تقارن سازی گوش ها انجام می شود
 • عدم رضایت فرد از ظاهر خود

بهتر است قبل از عمل گوش بدانید که این جراحی تغییری در شنوایی یا جا به جایی محل گوش ندارد.

سن مناسب برای جراحی گوش در مشهد

قاعدتا در صورتی که جراحی گوش در رده سنی پایین ، انجام پذیرد به نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری خواهد انجامید ؛ از این رو می توان گفت که بهترین سن جهت انجام عمل زیبایی گوش ، بعد از 5 سالگی است ، چرا که در این زمان پروسه تکامل رشد گوش ها پایان یافته و زمان بسیار مناسبی برای انجام این جراحی می باشد.

لازم به ذکر است که امکان انجام اتوپلاستی در بزرگسالی نیز وجود دارد ؛ اما به نسبت انجام آن در کودکی ، از بازدهی کمتری برخوردار است. البته باید خاطر نشان نمود انجام عمل گوش در بزرگسالی نیز چنانچه با توقعاتی معقولانه همراه باشد نتایج قابل قبولی ، رقم خواهد زد.

کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش در مشهد

 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی از ملزومات انجام جراحی گوش در مشهد با دکتر ابدالی است ، از این رو افرادی که درصدد انجام این جراحی هستند باید دارای سلامت فیزیکی و روانی کامل باشند.
 • 5 سالگی ، مناسب ترین سن جهت انجام اتوپلاستی می باشد ، لذا کودکان کوچکتر از 5 سال به هیچ عنوان نباید تحت انجام این جراحی قرار گیرند.
 • بزرگسالانی که قصد انجام جراحی زیبایی گوش در مشهد را دارند باید انتظاراتی واقع بینانه از این جراحی داشته باشند.
 • متقاضیان عمل زیبایی گوش در مشهد از مدتی قبل از انجام این عمل نباید سیگار و دخانیات مصرف کنند ، زیرا سیگار در روند عمل اختلال ایجاد می کند.

اقدامات قبل از جراحی گوش

قبل از اقدام به جراحی بهتر است بهترین جراح گوش مشهد که مجرب و حاذق است را پیدا کنید تا از نتیجه جراحی تا حد زیادی مطمئن باشید. در اولین ویزیت ، پزشک سوالاتی از شما درمورد داروهای مصرفی که در گذشته استفاده می کردید یا حالا هم استفاده می کنید و همچنین درمورد جراحی های گذشته تان سوال می پرسد و در ضمن باید پزشک تان را از عفونت گوش تان هم مطلع سازید که در روند جراحی گوش در مشهد ، بسیار اهمیت دارد.

پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد تا بتواند درمورد نحوه جراحی زیبایی گوش ، تصمیمات لازم را بگیرد. این معاینه شامل قرارگیری ، اندازه ، شکل و تقارن گوش ها می باشد و همچنین از زوایای مختلف از گوش هایتان عکس گرفته می شود تا در پرونده پزشک تان قرارگیرد.

 در جلسه ملاقات ، دکتر نازنین ابدالی بهترین جراح گوش مشهد در مورد انتظارات و خواسته های بیمار از او وال می کند تا ببینید که آیا این تغییرات مور انتظار ، منطقی و برای شما ممکن است یا خیر. پزشک در مورد جراحی اتوپلاستی ، خطرات ، مزایا و مراقبت های بعد از جراحی اطلاعات تکمیلی را در اختیارتان قرار می دهد.

احتمالاً باید قبل از انجام اتوپلاستی در مشهد ، از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید که می‌توانند موجب افزایش خون ریزی شوند. سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و می تواند روند بهبودی را کاهش دهد. اگر سیگار می کشید ، جراح گوش خوب به شما توصیه می کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار نکشید تا نتایج رضایت بخشی برایتان حاصل شود. همچنین ، باید از کسی بخواهید در روز جراحی همراه شما باشد و بتوانند موقع بازگشت به خانه همراهی تان کند و در منزل نیز از شما مراقبت کند.

نحوه انجام جراحی گوش

 دکتر ابدالی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد ، در ابتدا در ناحیه پشت گوش بیمار ، یک برش ایجاد می کند ؛ وجود این برش ، جراح را مجاز به اعمال تغییرات لازم بر روی گوش می نماید ؛ به گونه ای که به کمک این شکاف ، قادر خواهد بود گوش بیمار را تا حدودی به سمت سر وی متمایل نموده و جهت اصلاح فرم گوش او به میزان مورد نیاز از غضروف های گوش وی بکاهد. در انتها جراح معالج به منظور نگاه داشتن گوش در موقعیت جدید ، از بخیه های دائمی استفاده می نماید. توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای انجام عمل جراحی گوش در مشهد ، جراح شما از تکنیک های دیگری استفاده نماید.

 

جراحی گوش - دکتر ابدالی

مراقبت های بعد از جراحی گوش

اگر می خواهید ، بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی گوش دریافت کنید ، دکتر ابدالی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد به شما توصیه می کند ، به اندازه کافی در زمینه مراقبت های قبل و بعد از آن اطلاعات کسب کرده و با دقت ، آن ها را رعایت کنید ، تا به هدف خود نزدیک شوید ؛ در ادامه ، به برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از اتوپلاستی ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

 1. احساس درد خفیف بعد از جراحی زیبایی گوش ، مسئله ای طبیعی است که با مصرف به موقع داروهای تجویز شده ، کاهش می یابد.
 2. محدودیت غذایی در دوران نقاهت جراحی گوش در مشهد وجود ندارد ، اما توصیه می شود بیماران تا زمان بهبودی ، غذاهای نرم و آبکی ؛ از جمله سوپ ، فرنی و از این قبیل موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
 3. بیماران تا زمان بهبودی باید از بلند و جا به جا کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایند.
 4. بیماران تا مدتی پس از عمل زیبایی گوش ، از رفتن به استحمام منع می شوند ؛ بهتر است ، مدت زمان دقیق آن را از پزشک معالج خود جویا شوید.
 5. کسانی که تحت عمل گوش در مشهد قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از رفتن به استخر و شنا اجتناب نمایند.
 6. بیماران در دوران نقاهت عمل اتوپلاستی ، باید جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به گوش ها به طور طاق باز بخوابند و همچنین ، توصیه می شود در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
 7. کاهش شنوایی پس از جراحی گوش ، به علت وجود پانسمان ها مسئله ای طبیعی می باشد که جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

 

جراحی گوش - دکتر ابدالی

اتوپلاستی ترمیمی و جراحی گوش بیرون زده

جراحی ترمیم گوش برای اشخاصی که بالغ هستند با بی حسی موضعی و داروی آرام بخش انجام می شود و کودکان برای انجام این پروسیجر تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند. در صورتی که بیرون زدگی و برجستگی گوش های متقاضی در عمل زیبایی پیشین به طور کامل رفع نشده باشد جراح در شروع اتوپلاستی برای خلق شکلی ایده آل ، برشی کوچک برای دسترسی به غضروف پشت گوش ایجاد می کند.

سپس با تغییر غضروف ، پوست اضافه حذف شده و در صورت لزوم گوش به سر نزدیک تر و یا با گوش دیگر در یک سطح قرار می گیرد. در نهایت با استفاده از بخیه های جذبی ، محل شکاف بسته می شود. مدت زمان جراحی ترمیمی گوش نسبت به میزان اصلاحات آن به طور میانگین بین 1 تا 2 ساعت به طول می انجامد.
روش های مختلفی برای جراحی گوش استفاده می شود تا موجب زیبایی این عضو شود. این تکنیک ها بستگی به میزان اصلاحات دارند که به دو گروه طبقه بندی می شوند : برش غضروف و تغییر شکل غضروف

جراحی زیبایی لاله گوش

جراحی لاله گوش ، متدی است که پزشک ، لاله گوش بیمار را که در اثر کشیدگی و یا موارد دیگر پاره شده است ترمیم می کند. در این هنگام با بخیه زدن لاله گوش و گذراندن دوره نقاهت و انجام مراقبت های مربوطه بعد از درمان پارگی لاله گوش ، این ناحیه ترمیم می شود تا داوطلب مجدد از گوشواره استفاده نماید.

انتخاب بهترین جراح گوش

در صورتی که به دلایل مختلف درمانی و یا زیبایی قصد انجام جراحی گوش را دارید ، دقت در انتخاب یک متخصص با تجربه و ماهر از اهمیت بسزایی برخوردار است. برای اطمینان از برگزیدن یک پزشک حاذق ، بهتر است نمونه کارهای ایشان را یا به صورت حضوری و یا در سایت و صفحه اینستاگرامشان مشاهده کنید و همچنین از میزان رضایت بیماران آگاه شوید. مشاهده نمونه کارهای دکتر نازنین ابدالی بهترین جراح زیبایی گوش در مشهد ، خود دلیل محکمی بر کیفیت فوق العاده عملکرد ایشان می باشد.

فرم تماس

"*" زمینه های مورد نیاز را نشان می دهد

خطرات جراحی گوش

خطراتی احتمالی کلی مانند خون ریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی در اکثر جراحی ها از جمله اتوپلاستی یکسان می باشد که با رعایت نکات مراقبتی و انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در مشهد ، این خطرات به حداقل می رسد. از خطرات جانبی جراحی زیبایی گوش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

جای زخم ها دائمی هستند و به مرور زمان کم رنگ می شوند اما کاملا از بین نمی روند. جای زخم ها در پشت یا چین گوش ها قرار دارند و در ظاهر فرد تغییرزیادی ایجاد نمی کنند. همچنین نامتقارن بودن گوش می تواند در طول روند بهبودی فرد رخ دهد یا تقارن سازی گوش ها در جراحی قبلی به درستی اصلاح نشود. یکی دیگر از خطرات می تواند ، اصلاح بیش از حد باشد که باعث می‌شود گوش‌ها به سمت عقب کشیده شوند. طی جراحی گوش ، جابجایی گوش‌ها می‌تواند به طور موقت بر احساس پوست در آن نواحی تأثیر گذار باشد و این بی حسی ها به ندرت می توانند دائمی باشند. همچنین ممکن است به وسایل مورد استفاده در جراحی مانند چسب بعد از جراحی واکنش آلرژیک ایجاد شود.

نتیجه جراحی گوش

پس از برداشتن بانداژ گوش هایتان ، متوجه تغیییرات و ظاهر جدید خود می شوید. اصلاحات انجام شده دائمی هستند اما در صورت نارضایتی در نتیجه عمل گوش ، می توانید این جراحی را مجدد انجام دهید.

آیا جراحی گوش دردناک است ؟

اتوپلاستی یا عمل جراحی گوش با نوعی بی حسی موضعی و یا بی هوشی عمومی ، در مراکز درمانی یا بیمارستان ها انجام می شود و نوعی جراحی سرپایی محسوب می شود. به همین جهت موجب ناراحتی بیمار نمی شود و متقاضی حین جراحی زیبایی گوش هیچ گونه دردی حس نمی کند. پزشک نوع بیهوشی را نسبت به استرس بیمار و سابقه پزشکی ایشان انتخاب می کند که در موارد عمده ، از بیهوشی عمومی استفاده می شود.

انواع جراحی گوش

برجسته سازی گوش : شاید انتظار افراد از جراحی گوش فقط در خصوص کوچک کردن آن باشد اما برخی از داوطلبان با گوش های کوچکی که کاملا رشد نکرده اند اقدام به بزرگ کردن این عضو شنوایی می کنند تا با سایر اجزای چهره شان تناسب داشته باشد. جراحی زیبایی گوش در این زمان به منظور بزرگ شدن گوش خارجی انجام می شود.

سنجاق کردن گوش : افرادی هستند که گوش هایشان از دو طرف سر برجسته می باشد. از این رو این تکنیک ، موجب نزدیکی گوش به سر این افراد می شود.

کاهش اندازه گوش : بزرگی گوش یا اختلال ماکروتیا زمانی است که گوش اشخاص از اندازه طبیعی بزرگتر باشد. این افراد با هدف کوچک کردن اندازه گوش این پروسیجر را انجام می دهند.

آیا نتیجه جراحی زیبایی گوش دائمی است ؟

بله ، با اطمینان کامل باید بگوییم که جراحی گوش در سنین بالای 5 سال دائمی است و دلیلی برای بازگشت این عضو به حالت قبلی خود ، بعد از جراحی نمی باشد. نتایج این جراحی بعد از پایان عمل به وضوح دیده می شود.

جراحی گوش شکسته

گوش گل کلمی یا شکسته در واقع به تغییر در ظاهر این عضو در اثر ضربات متعدد وارد شده انجام می شود که در بین کشتی گیران ، رزمی ‌کاران و بوکسورها بسیار رواج دارد. اگر این افراد 6 ساعت پس از این آسیب تحت جراحی گوش قرار بگیرند ، با این درما سریع ، بدون هیچ عارضه ای بهبود می یابند.

پیشگیری از بروز مشکلات پس از جراحی اتوپلاستی

همان‌ طور که قبل ‌تر نیز اشاره شد ، برای جلوگیری از ایجاد ایرادات بعد از عمل اتوپلاستی ، متقاضی باید تحقیقات میدانی را در جهت پیدا کردن یک متخصص گوش و حلق و بینی خوب داشته باشد تا پزشکی با تجربه و کیفیت بالا در این زمینه برگزیند. یکی از کارهای مهمی که برای پرهیز از ایجاد مشکلات پس از جراحی گوش ، باید انجام دهید ، دقت در انجام مراقبت های پس از اتوپلاستی است. از این رو باید مراقبت‌ های بعد از جراحی گوش را به طور منظم و دقیق طبق توصیه پزشک انجام دهید. این موارد در خصوص جراحی ترمیمی گوش نیز صدق می کند. یادتان باشد که جراحی ترمیمی اتوپلاستی ، بسیار سخت ‌تر از عمل ابتدایی است که با تحقیق کافی ، در انتخاب یک پزشک حاذق می توانید از یک نتیجه تاثیر برانگیز برخوردار شوید و به هیچ مشکلی برنخورید. از این رو عدم توجه به این نکات ، نتیجه  نامطلوبی را برای‌ بیمار ایجاد می‌ کند.

هزینه جراحی اتوپلاستی

اگر شما نیز یکی از کاندیداهای انجام عمل زیبایی گوش می باشید ، بسیار کنجکاوید که از هزینه این پروسیجر اطلاع داشته باشد که بدانید مبلغ آن چقدر است؟ قیمت این جراحی بستگی به تخصص پزشک دارد که هر چه جراح تجربه بیشتری در این زمینه داشته باشد ، عموما برای عمل زیبایی گوش ، کاندیدهای بیشتری ، در نوبت عمل قرار دارند. این موضوع قیمت جراحی اتوپلاستی را توسط یک متخصص با تجربه بالا می‌ برد. از دیگر مواردی که بر هزینه عمل گوش تاثیرگذار می باشد ، محل انجام جراحی گوش است که مبلغ آن در بیمارستان ها نسبت به کلینیک بیشتر خواهد بود. یکی از سوالات متداول بسیاری از مراجعه کنندگان ، این است که آیا هزینه جراحی گوش را بیمه متقبل می کند؟ در پاسخ باید بگوییم که خیر زیرا یک جراحی زیبایی به شمار می آید.

جراحی گوش در کودکان

طبق آمار ، حدودا۳۰ درصد از کودکانی که دارای گوش های برجسته می باشند ، در ابتدای تولد از گوش های طبیعی برخوردار بوده اند. یعنی اینکه این عضو شنوایی پس از گذشت سه ماه تغییر شکل داده و از سر فاصله بیشتری گرفته است. درمان نا متقارن بودن و بی نظمی در ظاهر گوش در سنین پایین ، که همان 6 تا 8 سالگی است نیز انجام می شود و به دلیل اینکه جراحی اورژانسی محسوب نمی شود این فرایند باید توسط بهترین جراح زیبایی گوش و حلق و بینی صورت گیرد تا تغییر در ناهنجاری های موجود طبق استاندارد صورت گیرد. روش هایی که از طریق آن می توان برجستگی گوش افراد را برطرف نمود عبارتند از :

 • ۱. قالب گیری و یا آتل بندی گوش ها
 • ۲. جراحی زیبایی گوش با ایجاد برش
 • ۳. عمل زیبایی گوش بدون ایجاد برش

آیا ایران کشوری پیشرفته در خصوص جراحی گوش محسوب می شود؟

جراحی زیبایی گوش نیز همانند عمل های دیگر به ظرافت ، مهارت و دقت بالایی نیاز دارد. یکی از اصلی ترین مسائل در جهت رسیدن به نتیجه عالی از اتوپلاستی مراجعه به جراح مجرب ، ماهر و معتبر است.در حال حاضر در کشورمان ایران ، پزشکان و جراحان متخصصی وجود دارند که با کیفیت و سابقه بالایی جراحی توانسته اند مهارت فوق العاده ای در انجام عمل زیبایی گوش کسب کنند. از این رو داوطلبان می توانند با تهیه لیستی از بهترین جراح گوش به راحتی به آن ها اعتماد کنند. به جرات می توان گفت امروزه ایران یکی از مراکز مهم اتوپلاستی جهان است و سالانه بیماران بسیاری از سایر کشورها برای انجام جراحی گوش به ایران می آیند. بهترین متخصص گوش و حلق و بینی با انجام جراحی های متعدد ، با چالش های بسیاری در حین انجام این پروسیجر مواجه شده و به همین جهت بهترین نتیجه از اتوپلاستی را برای بیمار به ارمغان می آورد.

چگونه ورم بعد از جراحی گوش را کاهش دهیم؟

ورم یک عارضه طبیعی و نرمال و قابل انتظار بعد از عمل زیبایی گوش است. دستکاری کردن گوش در حین جراحی ، موجب تحریک بدن برای ترمیم بافت‌ها شده و این امر واکنش‌های التهابی را به دنبال دارد که به شکل ورم در محل عمل نمایان می شود. این ورم به مدت ۴ روز تا یک هفته پس از اتوپلاستی طبیعی است و پس از ان به مرور کاهش پیدا می کند.
برای کمک به سرعت گرفتن روند کاهش تورم بعد از اتوپلاستی ، این نکات را در نظر بگیرید:
سر را با استفاده از چند بالش در زمان استراحت بالا نگه دارید . بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم کمک می‌کند و علاوه بر آن فرایند گردش خون را تسهیل کرده و بهبود زخم را سرعت می‌دهد. اگر برای مدت زمان طولانی خم شوید این کار باعث وارد آمدن فشار بر گوش شده و تحریک و تورم بیشتر را در پی خواهد داشت.
پس از جراحی زیبایی گوش بهتر است در محیط خنک باشید و از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین رفتن به سونا ، جکوزی یا سایر محیط های گرم و مرطوب خودداری کنید.
از بلند کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا یک ماه پس از اتوپلاستی خودداری کنید.
غذاهای تند، چرب و شور که باعث تشدید تورم می شوند را تا مدتی کنار بگذارید.
کمپرس سرد نیز به میزان قابل ملاحظه ای می‌تواند از مقدار ورم بعد از جراحی گوش بکاهد، اما با توجه به اینکه گوش‌های شما بعد از عمل تا مدتی بی‌حس هستند و ممکن است سرمای کمپرس را احساس نکنند ان را در فواصل زمانی کوتاه بر روی نواحی اطراف گوش ها قرارداده و از گذاشتن کمپرس روی گوش در زمان خوابیدن خودداری کنید.

سوالات متداول جراحی گوش

نحوه خوابیدن بعد از عمل گوش به چه صورت باید باشد ؟

به صورت کلی توصیه می شود بعد از انجام عمل اتوپلاستی از خوابیدن بر روی گوش ها خودداری نمایید ، این بدان معناست که گوش ها نباید در تماس با بالشت و یا زمین باشند. به همین دلیل خوابیدن به پشت با قرار دادن دو بالش در زیر سر بهترین حالت برای استراحت کردن بعد از جراحی گوش می باشد. قرار گرفتن سر در ارتفاع بلندتری از بدن موجب می شود تا تورم گوش ها زودتر برطرف شود.

آیا انجام عمل زیبایی گوش بر روی شنوایی تاثیر دارد ؟

خیر ، این پروسه با هدف اصلاح مشکلات ظاهری گوش ها انجام می شود از این رو هیچ تاثیری بر روی شنوایی شما نخواهد گذاشت.

بخیه های عمل زیبایی گوش چه زمان کشیده می شوند ؟

نیازی به نگرانی در رابطه با کشیدن بخیه ها نیست. ممکن است برخی از افراد این تصور را داشته باشند که کشیدن بخیه با درد و ناراحتی زیادی همراه است ؛ در صورتی که در واقعیت چنین نیست. در شرایطی که بخیه های شما جذبی باشند ، نیازی به کشیدن نیست اما اگر بخیه های غیر جذبی باشند ، لازم است بعد از گذشت 1 هفته به پزشک مراجعه نمایید تا بخیه های شما برداشته شوند.

بهترین سن برای انجام جراحی گوش چه زمانی است ؟

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی گوش سنین 6 الی 8 سالگی در نظر گرفته می شود ؛ زیرا در این سن گوش ها از انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند از طرفی مشکلات ظاهری که در گوش ها وجود دارد می تواند در اعتماد به نفس کودک تاثیر بگذارد ؛ از این رو بهتر است این جراحی در سنین کمتر انجام شود تا این مسئله در آینده مشکلی در زندگی فردی و اجتماعی فرد در برقراری ارتباط با دیگران ایجاد نکند. البته لازم به ذکر است که محدودیت سنی خاصی برای انجام اتوپلاستی وجود ندارد و این جراحی را می توان در سنین بزرگسالی نیز انجام داد.

آیا با اتوپلاستی می توان گوش ها را کوچکتر کرد؟

بله. بعضی افراد گوش ‌های خیلی بزرگ و یا بیرون زده ای دارند که باعث می‌ شود چهره ای نامتناسب و غیر قرینه داشته باشند. به همین جهت ، با مراجعه به بهترین جراح زیبایی گوش ، طی این فرایند زیبایی که به آن اتوپلاستی نیز گفته می‌ شود ، قرار می گیرند و در شکل و اندازه گوش شان تغییری مطلوب ایجاد می شود. از این رو در نهایت ، در چهره این متقاضیان تقارن و تناسب به وجود می آید.

تاثیر جراحی زیبایی گوش بر شنوایی چقدر است؟

وظیفه این عضو از بدن شنوایی بوده و از دو بخش گوش میانی و داخلی ، تشکیل شده است. صداها در این عضو ، به واسطه کانال شنوایی خارجی که به آن پرده صماخ می گویند ، عبور کرده و به پرده گوش می‌ رسد. صدا قبل از انتقال به مغز، به حلزون گوش رسیده و در نهایت در این حالت است که شخص قادر به شنیدن صداهای اطراف می شود. تنگی کانال ایجاد شده در اشخاصی که شکاف گوش شان به کانال شنوایی بیرون نزدیک باشد ، می تواند تاثیری بر شنوایی آن ها ایجاد کند ، اما در واقع به این معنا نیست که اتوپلاستی می تواند بر شنوایی تاثیرگذار باشد. از این رو باید گفت در صورتی که عمل زیبایی گوش ، تحت نظر پزشکی متبحر ، در نظر گرفتن آناتومی گوش و فرم اصلی آن اعمال شود ، تاثیرات منفی این پروسیجر به هیچ وجه رخ نمی دهد.

زخم های عمل اتوپلاستی و میزان مشخص بودن آن‌ها

جای اسکار و برش‌ های جراحی گوش ، یکی از موارد مهم و قابل توجه جراحی زیبایی گوش می باشند که در حقیقت از دغدغه های داوطلبان به شمار می آید. همچنین باید گفت که برش های حاصل از این پروسیجر در پشت گوش و چین و چروک های آن ایجاد می شود که روئیت نمی شود.

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها