لیفت ابرو

درباره لیفت ابرو

جراحی زیبایی ابرو یا همان لیفت ابرو روشی به منظور رفع افتادگی و بالا کشیدن عضلات ابرو بوده که در حوزه جوانسازی صورت قرار می گیرد. عمل جراحی پلک ( بلفاروپلاستی ) نیز می تواند در کنار جراحی لیفت ابرو انجام پذیرد. همچنین با انجام جراحی لیفت ابرو ، پیشانی نیز تا حدودی لیفت شده و چروک ها و خطوط افقی آن برطرف خواهد شد.

گذر عمر هر انسان با علائم و نشانه هایی همراه است که سالخوردگی فرد را نمایان می کند. از بارزترین علائم سالخوردگی از دست رفتن قوام و استحکام پوست و عضلات صورت می باشد که در پی آن با افتادگی اجزای صورت روبرو خواهیم شد ؛ افتادگی ابرو نیز از این دست موارد می باشد.

لیفت ابرو

هنگامی که افتادگی ابرو رخ می دهد ، عضلات ابرو به پلک فوقانی فشار آورده و افتادگی پلک نیز رخ می دهد. به این ترتیب فرد چهره ای خسته و پیر پیدا خواهد نمود. در چنین شرایطی برخی افراد به منظور رفع افتادگی پلک هایشان و برای انجام عمل جراحی پلک اقدام می کنند در صورتیکه چاره کار آن ها در واقع جراحی لیفت ابرو می باشد نه بلفاروپلاستی.

لیفت ابرو بدون جراحی چیست

علاوه بر عمل بالا کشیدن ابرو با جراحی ، این تکنیک با روش های غیر جراحی نیز امکان پذیر است. البته ماندگاری لیفت ابرو از روش های بدون جراحی ، به مراتب کوتاه تر خواهد بود ( نهایتا 6 ماه ).

به منظور ماندگاری اثرات لیفت ابرو به کمک روش های غیر جراحی ، نیاز است که آن ها را به صورت دوره ای تکرار و تمدید نمایید. در ادامه روش های لیفت ابرو بدون جراحی را نام برده ایم :

 • لیفت ابرو با نخ ( که به دلیل عوارض و هزینه زیاد منسوخ شده است )
 • لیفت ابرو با لیزر
 • لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو

انواع جراحی های لیفت ابرو

لیفت ابرو از طریق جراحی طی تکنیک های زیر قابل اجرا می باشد :

 1. لیفت کرونال ابرو
 2. لیفت تمپورال ابرو
 3. لیفت زیر جلدی ابرو
 4. لیفت آندوسکوپیک ابرو

در ادامه هریک را مختصرا تشریح خواهیم نمود.

لیفت کرونال ابرو

روشی بسیار تهاجمی بوده و طی آن افتادگی و خطوط پیشانی نیز برطرف می گردد. برش مورد نیاز در این تکنیک از یک گوش تا گوش دیگر و در پشت خط رویش موها انجام می پذیرد. پس از آن عضلات و پوست ناحیه ابرو و پیشانی بیمار لیفت شده و در صورت نیاز اضافات پوست حذف می گردد. در نهایت برش ایجاد شده بخیه می شود.

لیفت ابرو

لیفت تمپورال ابرو

لیفت تمپورال که به آن لیفت جانبی ابرو نیز می گویند نسبت به روش کورنال از تهاجم کمتری برخوردار است. شکاف ایجاد شده در این روش بر روی شقیقه ها و در زیر مو انجام می شود. تمرکز لیفت تمپورال ابرو بیشتر بر روی یک سوم انتهایی ابرو بوده و در پی آن چروک های اطراف چشم ، خطوط بین ابرو و چین های بالای بینی هم تا حدودی رفع می شود. همچنین موجب لیفت و بالا آمدن گونه نیز ( به مقدار کم ) می گردد.

لیفت زیر جلدی ابرو

همانند لیفت کرونال ابرو بوده و تنها تفاوت آن برشی است که در عرض پیشانی و دقیقا بر روی خط رویش مو انجام می پذیرد. از معایب آن پیدا بودن اسکار زخم می باشد.

لیفت ابرو

لیفت آندوسکوپیک ابرو

این تکنیک ، با توجه به برش های کوچکی که نیاز دارد ، روشی کم تهاجمی محسوب می گردد. روش کار در لیفت آندوسکوپیک ابرو به این صورت است که بنا به وسعت عمل ، بین 3 تا 5 شکاف کوچک در قسمت های مورد نظر و در پشت خط رویش مو ایجاد شده و با کمک آندوسکوپ که ابزاری به جهت دیدن بافت های درونی و زیرین پوست می باشد و همچنین با ورود ابزارهای مخصوص دیگر از این شکاف های کوچک ، عضلات پیشانی و ابرو از پوست جدا شده و عمل لیفتینگ انجام می پذیرد. با توجه به جایگاه برش های لیفت آندوسکوپیک ابرو ، علاوه بر عدم نیاز به تراشیدن مو ، اسکار ناشی از آن نیز پیدا نخواهد بود.

مزایای لیفت ابرو

با انجام عمل ليفت ابرو نتایج زیر برای فرد حاصل می شود :

 • افتادگی ابروها رفع شده و فاصله بین ابرو تا چشم اصلاح می گردد.
 • چهره فرد پس از انجام لیفت ابرو جوان تر و هوشیارتر به نظر می رسد.
 • بسته به تکنیک مورد استفاده قرار گرفته ، چروک های پیشانی و اطراف چشم بهبود می یابند.
 • افتادگی پلک ها که در اثر فشار عضلات ابرو ایجاد شده بود برطرف شده و چشم ها حالتی زیباتر پیدا خواهند کرد.

هزینه لیفت ابرو

هزینه لیفت ابرو با توجه به روش مورد استفاده برای آن ، متفاوت است. برای آگاهی یافتن از هزینه بالا کشیدن ابرو با جراحی ابتدا باید به دنبال یک دکتر خوب برای لیفت ابرو خود باشید ؛ سپس با مراجعه به مطب وی و انجام معاینات لازم می توانید نسبت به قیمت لیفت ابرو مطلع گردید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها