جراحی بینی طبیعی

افرادی که به دلیل وجود مشکلات ظاهری در بینی شان قصد جراحی بینی دارند ، سلیقه های متفاوتی داشته و از این جراحی زیبایی ، انتظارات متفاوتی دارند. یکی از این مدل ها که نزد آقایان محبوبیت بسیاری دارند ، جراحی بینی طبیعی است.

جراحی بینی طبیعی

برخی تمایل دارند که افراد به محض دیدن آن ها متوجه عمل زیبایی بینی شان شوند ، اما در طرف مقابل افرادی هستند که کاملاً مخالف خارج شدن بینی از حالت طبیعی بوده و خواستار برطرف شدن ایرادات بینی به گونه ای هستند که دیگران متوجه عمل زیبایی بینی آن ها نشوند. پیشنهاد دکتر نازنین ابدالی ، جراح بینی مشهد به این دسته از افراد جراحی بینی طبیعی می باشد.

بهترین فرم بینی

افراد باید بدانند یک جراحی بینی موفق و مطلوب آن نیست که با انجام آن حتماً تغییراتی همچون قوس و سربالا شدن در بینی ایجاد گردد ، بلکه جراحی است که موجب فرم دهی بینی به صورتی باشد که بیشترین تناسب را با چهره بیمار و دیگر اجزای چهره او داشته باشد.

برخی از افراد هنگام مراجعه به جراحان زیبایی عکسی از یک فرد مشهور یا دوستانشان را در دست داشته و از پزشک می خواهند که بینی آن ها را شبیه به فرد صاحب عکس فرم دهد. این اشخاص باید بدانند که بینی آن شخص با توجه به ویژگی های صورتش فرم دهی شده و ممکن است با صورت آن ها در تناسب نبوده و نه تنها موجب زیبایی بیشترشان نشده که از زیبایی صورتشان نیز بکاهد. لذا بهتر است قبل از جراحی بینی زمان و دقت لازم برای انتخاب پزشک را صرف نموده و بعد از انتخاب بهترین جراح بینی ، به طور شفاف در رابطه با انتظارات و سلایق خود از جراحی بینی با ایشان صحبت کنید و انتخاب فرم بینی را به ایشان بسپارید. جراح بینی به طور کامل با نوع بینی و محدودیت هایی که در جراحی ایجاد می کند و اصول زیبایی و ریاضی آشنا بوده همچنین با برخورداری از قدرت تصور بالا، بررسی دقیق نسبت میان اجزا و در نظر گرفتن سلایق شما بهترین فرم بینی را برای تان انتخاب می کنند.

جراحی بینی طبیعی

 

مزایای جراحی بینی طبیعی

در حال حاضر کوچک بودن بینی و یا داشتن بینی فانتزی و قوس دار ملاک زیبایی نبوده و مهم ترین چیزی که در جراحی بینی اهمیت بالایی دارد سلامت کامل بیمار بعد از عمل جراحی می باشد. از مزایای جراحی بینی طبیعی می توان گفت همیشه در دوره های مختلف با استانداردهای زیبایی در هماهنگی است و امکان تغییر یا فرورفتگی در این بینی ها بعد از جراحی وجود نخواهد داشت. هم چنین مراجعه کنندگانی که قصد جراحی بینی به فرم طبیعی را دارند از مشکلات تنفسی در امان هستند زیرا سوراخ های بینی آن ها دستخوش تغییرات زیادی نمی شود. داشتن بینی طبیعی و بدون ایراد که متناسب با اعضای صورت شما می باشد در بالا رفتن اعتماد به نفس و بالا بردن روحیه شما می تواند کمک کننده باشد.

ویژگی های بینی طبیعی

بینی طبیعی دارای ویژگی های زیر است :

  • در فرم طبیعی خبری از سربالا شدن زیاد نوک بینی نبوده و این به معنی این نیست که تغییری در وضعیت نوک بینی صورت نمی گیرد؛ اگر نوک بینی دارای افتادگی باشد جراح در موقعیت آن تغییر ایجاد کرده و آن را بالا می برد.
  • در بیشتر موارد و به خصوص در جراحی بینی آقایان ، هیچ قوسی بر روی پل بینی ایجاد نشده و تنها در صورت درخواست خود بیمار قوس بسیار خفیفی بر روی بینی ایجاد می شود.
  • زاویه ای که بعد از جراحی، بین نوک بینی و لب بالا ایجاد می شود حدوداً 90 تا 95 درجه خواهد بود.

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی برای چه کسانی مناسب است ؟

  • افرادی با بینی های گوشتی : اینگونه افراد به دلیل ضخیم بودن پوست بینی و نازک بودن غضروف های شان فقط قادر به جراحی بینی طبیعی هستند.
  • افرادی با صورت های بزرگ: بینی طبیعی به دلیل کوچک نبودن بیشترین تناسب را با صورت های بزرگ و اجزای درشت دارد.
  • افرادی با فاصله لب و بینی زیاد : نوک بینی طبیعی سربالا نبوده و به همین دلیل موجب بیشتر شدن فاصله بین لب و بینی نخواهد شد.

مهمترین مواردی که در جراحی بینی طبیعی باید رعایت شود چه می باشد ؟

هدف در جراحی بینی به فرم طبیعی حفظ ظاهر بینی و برطرف نمودن عیوب بینی می باشد که در ادامه چند فاکتور مهم که در جراحی بینی طبیعی لازم است رعایت شود را بیان می کنیم:

طبیعی بودن پره های بینی و داشتن تقارن در سوراخ های بینی از جمله فاکتورهای مهم در جراحی بینی طبیعی می باشد. در بینی هایی که به فرم فانتزی عمل می شوند پره های بینی با تغییرات زیادی همراه است که در برخی موارد متاسفانه ممکن است با عدم تقارن پره های بینی همراه باشد. بنابراین در انجام عمل بینی طبیعی می توانید به جراح خود بگویید که قصد ندارید سوراخ های بینی شما تغییر کند. در مواردی که فرد پره های بینی بزرگ و یا پهنی داشته باشد، پزشک می تواند با ایجاد برش های کوچک اندازه ای طبیعی و مناسب به پره های بینی بدهد.

در بینی های فانتزی سوراخ های بینی بسیار کوچک می شوند، که همین امر موجب غیرطبیعی بودن فرم بینی با بینی طبیعی می شود. کوچک کردن زیاد سوراخ بینی در بسیاری افراد با مشکلات تنفسی همراه است.
در عمل بینی به فرم طبیعی جراح سعی می کند فرم و اندازه بینی را متناسب با سایر اعضای صورت جراحی نماید تا در نهایت بینی با سایر اعضا در هماهنگی کامل باشد و از حالت طبیعی خود خارج نشود. بینی های طبیعی معمولا قوسی نداشته و تا حد امکان تیغه بینی صاف باقی می ماند.

در مراجعه کنندگانی که بینی آن ها قوز دارد و قصد جراحی به فرم طبیعی را دارند، در حین جراحی قوز بینی برطرف خواهد شد و قوس ملایم و طبیعی بر روی بینی ایجاد می شود تا قوز از بین رفته و بینی ظاهر زیبا پیدا کند.
در جراحی بینی به فرم طبیعی از نوک تیز شدن نوک بینی و یا سربالا شدن بینی و هم چنین قوس زیاد جلوگیری می شود و فاصله طبیعی بین لب و بینی حفظ می شود و هم چنین افتادگی های نوک بینی اصلاح می شود.

عمل طبیعی بینی گوشتی

بسیاری از عموم بر این باورند که جراحی بینی گوشتی با جراحی خوب نمی شود و امکان بازگشت به فرم اولیه وجود دارد. در صورتی که اگر فرد انتظارات درست و معقولی از جراحی بینی خود داشته باشد و در انتخاب جراح خود در زمینه جراحی بینی های گوشتی دقت لازم را به عمل آورد، در نهایت می تواند از نتیجه جراحی خود راضی باشد. چراکه جراحی بینی گوشتی به فرم طبیعی بهترین نتایج را بعد از جراحی به دست می آورند و به دلیل تکنیک و روش های جدید به کار برده شده در روش جراحی امکان بازگشت بینی به فرم اولیه وجود نخواهد داشت.

پاسخ

1 × دو =

تماس با دکتر