جراحی بینی مشهد

متقاضیان جراحی بینی مشهد باید در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشند ؛ چرا که مهارت جراح در نتیجه نهایی عمل ، بسیار تاثیر گذار است. امروزه جراحی بینی ، یکی از رایج ترین فعالیت های زیبایی است که میان افراد مختلف جامعه باب شده ؛ در این جراحی ، ایرادات و مشکلات ظاهری و عملکردی بینی بر طرف شده و میان اجزای صورت تناسب ایجاد خواهد شد.

جراحی بینی مشهد

به جراحی درمانی بینی ، سپتوپلاستی و به جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی گفته می شود ؛ افرادی که علاوه بر مشکلات ظاهری دارای ایراداتی ؛ همچون انحراف بینی هم هستند ، تحت عمل سپتورینوپلاستی قرار می گیرند ؛ لازم به ذکر است ، بیمه هزینه جراحی درمانی را پرداخت خواهد کرد.

انواع مدل های بینی

 • بینی طبیعی : در جراحی بینی به صورت طبیعی ، به روی بینی هیچ قوسی ایجاد نمی شود و نوک بینی در حالت طبیعی قرار دارد ؛ در واقع زاویه نوک بینی تا لب ، حدود 90 تا 95 درجه است ؛ جراحی بینی طبیعی ، بیشتر در میان آقایان و همچنین ، خانم هایی که نمی خواهند مشخص باشد که جراحی زیبایی انجام داده اند ، رایج است.
 • بینی فانتزی : در جراحی بینی فانتزی ، بینی قوس دار شده و نوک آن سربالا می شود ؛ این جراحی ، بیشتر به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد ؛ اما در صورت صلاحدید جراح بینی ، می توان بینی گوشتی را نیز به این صورت جراحی نمود.

افرادی که قصد انجام جراحی بینی فانتزی را دارند ، باید انتظار معقولی از جراحی بینی داشته باشند ؛ همچنین این جراحی به دقت بیشتری لازم دارد ؛ زیرا در صورتی که بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود ؛ امکان بروز مشکلات تنفسی و بهم ریختن تناسبات صورت و فرم بینی وجود دارد.

 • جراحی بینی نیمه فانتزی : این مدل یکی از پرطرفدار ترین فرم های بینی است ؛ چرا که مدل آن نه آنقدر طبیعی است که پل بینی کاملا صاف باشد و نه قوس آن به اندازه قوس بینی فانتزی است ؛ در واقع در جراحی بینی نیمه فانتزی ، فاصله نوک بینی تا لب بین 95 تا 100 درجه است و انحنای کوچکی در نوک بینی ایجاد می شود.

 

 

جراحی بینی در چه مواردی انجام می شود ؟

جراحی بینی مشهد معمولا به یکی از سه دلیل زیر انجام می شود.

 • رینوپلاستی
 • سپتوپلاستی
 • جراحی ثانویه بینی

مدل های جراحی زیبایی بینی

جراحی طبیعی بینی

در این روش ایرادات ظاهری بینی برطرف می شود و بین بینی و سایر اعضا صورت تناسب و تعادل ایجاد می شود.

جراحی فانتزی بینی

هدف این روش ، ایجاد بینی کوچک ، دارای نوک سربالا و همچنین قوس می باشد. جراحی فانتزی بینی برای همه فرم های صورت متناسب نمی باشد و نیازمند داشتن بافت و غضروف مقاوم و پوست نازک است.

تکنیک های رایج عمل بینی رینوپلاستی

بر اساس تشخیص پزشک ، رینوپلاستی به دو روش زیر انجام می شود :

تکنیک رینوپلاستی باز

در این روش جراح بینی ، برشی در ناحیه کلوملا ( تیغه بین دو سوراخ بینی ) ایجاد می کند ؛ این برش امکان دسترسی به نوک و استخوان بینی را در اختیار جراح بینی قرار می دهد. این روش در بینی های دارای کجی بهترین روش می باشد ؛ زیرا پزشک به راحتی می تواند از پروتز و غضروف در بینی استفاده کند. احتمال عدم قرینگی بسیار کمتر است ؛ زیرا فضای کار مناسبی برای جراح بینی فراهم می شود.

تکنیک رینوپلاستی بسته

در این روش برشی روی بینی انجام نمی شود و تغییرات از درون بینی و سوراخ های آن صورت می گیرد. از مزایای این روش عدم ایجاد برش روی بینی ، کاهش دوران نقاهت بعد از عمل بینی و کاهش تورم می باشد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. جهت کاهش کبودی و تورم تا 48 بعد از عمل بینی ، از کمپرس سرد در نواحی اطراف بینی استفاده کنید.
 2. به صورت طاق باز بخوابید و به کمک بالش سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 3. حداقل تا دو هفته بعد از عمل بینی ، از غذاهای نرم و رقیق که نیاز به جویدن ندارند ، استفاده کنید.
 4. از انجام فعالیت های سنگین تا 6 هفته پس از جراحی بینی پرهیز کنید.
 5. از استعمال دخانیات و مصرف الکل حداقل به مدت دو هفته پرهیز کنید ؛ زیرا روند بهبودی را مختل می کنند.

 

 

هزینه جراحی بینی مشهد

به طبع هزینه این جراحی ، در افراد مختلف متفاوت است ؛ بنابراین برای کسب اطلاع بیشتر به مطب دکتر مراجعه کرده و با ایشان مشاوره کنید ؛ خانم دکتر نازنین ابدالی ، متخصص گوش و حلق و بینی و جراح بینی مشهد ، با تبحری بالا اقدام به جراحی بینی می کنند و نتایج زیبایی را برای بیماران خود به ارمغان آورده اند.

نکته پایانی مقاله جراحی بینی مشهد

جراحی بینی با هر هدفی انجام شود باید توسط جراح بینی ماهر و با تجربه صورت گیرد. در غیر اینصورت نه تنها نتایج مطلوبی را به همراه ندارد ؛ بلکه عواقب زیادی را می تواند به دنبال داشته باشد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها