جراحی پلک

پلک و پوست اطراف چشم ها از حساس ترین نقاط صورت می باشد ؛ از این رو زودتر از نقاط دیگر دستخوش تغییر می شود ؛ جراحی پلک راه کاری به منظور رفع پف و افتادگی پلک ها است. دکتر نازنین ابدالی بهتری جراح زیبایی صورت و بینی در مشهد ، یکی از بهترین جراحان زیبایی در این زمینه می باشند ؛ جهت مشاهده نمونه کارهای ایشان به اینستاگرام و یا گالری وب سایت ایشان مراجعه نمایید.

جراحی پلک - دکتر ابدالی

بلفاروپلاستی

به جرات ، می توان گفت زیبا بودن و بی عیب به نظر رسیدن یکی از خواسته های همیشگی بانوان بوده و هست ؛ از طرفی روند پیری و اثرات ناخوشایند محیطی با این موضوع در تضاد می باشد ؛ اما جای هیچ نگرانی نیست ، چرا که با پیشرفت علم در زمینه های پزشکی و زیبایی دغدغه این افراد مرتفع گردیده است.افرادی که به دلیل افزایش سن ، ژنتیک یا سبک زندگی نادرست دچار افتادگی و پف پلک فوقانی و تحتانی شده اند ؛ می توانند به کمک جراحی زیبایی پلک ، مشکلات پلک خود را برطرف نموده و زیبایی را به صورت خود بازگردانند. کسانی که تجربه جراحی پلک در مشهد ، را داشته اند معتقدند پس از انجام عمل بلفاروپلاستی سن آن ها حتی تا 10 سال جوانتر به نظر می رسد. از این رو عمل زیبایی چشم از پرطرفدارترین عمل های زیبایی بین بانوان می باشد.

جراحی پلک فوقانی و روش انجام آن

بلفاروپلاستی پلک بالا ، با هدف اصلاح افتادگی ، پف ، کیسه های چربی و غیره انجام می شود و در شرایطی که افتادگی پلک حاد باشد و دید فرد را با مشکل مواجه کند ، دیگر تنها جنبه زیبایی نداشته و به منظور بهبود بینایی وی انجام می گیرد. روش انجام کار در بلفاروپلاستی پلک فوقانی ، بدین شکل است که ابتدا بی حسی موضعی صورت گرفته و برش مورد نیاز بر روی چین پلک ایجاد می گردد ؛ سپس بهترین جراح پلک مشهد ، اصلاحات لازم را انجام داده و در نهایت ، قسمت بریده شده را بخیه می کند.

جراحی پلک تحتانی و روش انجام آن

افرادی که دارای کیسه های چربی در زیر پلک خود هستند ؛ از طریق بلفاروپلاستی پلک پایینی ، می توانند این کیسه های چربی را خارج کرده و به چهره ای شاداب دست یابند ؛ بلفاروپلاستی پلک تحتانی نیز طی بی حسی موضعی انجام می شود و برش مورد نظر زیر پلک یا داخل آن صورت می گیرد.

چگونه می توان محل برش پلک ها را بهبود بخشید؟

جراح پلک حاذق و باتجربه قطعا تمامی برش ها را به گونه و در ناحیه ای ایجاد خواهد کرد که قابل مشاهده نباشند و در مدت زمان کوتاهی به طور کامل بهبود پیدا کنند ، همچنین با توصیه بهترین پماد ها و ژل های ترمیمی کننده به شما جهت بهبود سریع تر این برش ها نیز کمک خواهند کرد. همچنین توصیه می شود تمامی اقدامات ضروری بعد از بلفاروپلاستی را با دقت و توجه کافی رعایت کنید تا هیچ عارضه ای محل برش ها را تحدید نکند و شما نیز در کوتاه ترین بازه زمانی به نتیجه نهایی حاصل از این پروسه زیبایی دست یابید.

کدام جراحی ها را می توان همزمان با پروسه بلفاروپلاستی انجام داد؟

یکی از ویژگی های فوق العاده جراحی پلک ، انجام همزمان آن با دیگر پروسه های زیبایی می باشد ، که می توان به لیفت ابرو ها ، لیفت صورت و جوانسازی پوست به طور همزمان نیز اشاره کرد.

از انجام چه فعالیت هایی بعد از بلفاروپلاستی باید خودداری شود؟

 • از مالش و لمس چشم های خود بپرهیزید.
 • از مصرف دخانیات بخصوص سیگار تا بهبودی کامل خودداری کنید.
 • حدود دو الی سه هفته بعد از جراحی از لنز ، حتی لنز های طبی استفاده نکنید.
 • از مصرف دارو هایی همچون آسپرین ، ناپروکسن و رقیق کننده های خون خودداری کنید.

دوره ریکاوری بعد از جراحی پلک ها چگونه است؟

با توجه به توصیه های جراح پلک حاذق بهتر است زیبا جویان حدود یک الی دو هفته به خوبی استراحت کنند. افراد در این مواقع قادر به رانندگی نمی باشند و زخم های موجود بر روی پلک آن ها ممکن است تا هفته ها باقی بماند. تنها در صورت مشاهده هر گونه عارضه غیر طبیعی لازم است در روز های ابتدایی بعد از جراحی به پزشک خود مراجعه کنید ، تا اقدامات لازم جهت پیشگیری از هرگونه عارضه به وجود آمده انجام شود.

عمل پلک با لیزر

این تصور که بلفاروپلاستی با لیزر ، بدون برش بر روی پلک انجام می گیرد ، کاملا غلط است ؛ در جراحی پلک با لیزر عمل بریدن ، بجای تیغ جراحی توسط تکنولوژی لیزر و تاباندن پرتو لیزر بر روی پلک ها اتفاق می افتد.

جراحی پلک - دکتر ابدالی

دوره نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

دوره نقاهت و روند بهبودی در افراد مختلف متفاوت است ؛ اما به طور معمول با گذشت چند هفته ، تورم و قرمزی چشم ها بر طرف شده و نتایج عمل زیبایی پلک برایتان آشکار می شود ؛ نکته قابل توجه این است که رعایت کامل و درست مراقبت های بعد از جراحی پلک می تواند مدت زمان این دوران را تسریع نموده و دوران نقاهت راحت تری را برایتان رقم بزند.

مراقبت های بعد از جراحی پلک

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی نیز همانند سایر عمل های زیبایی ، دارای دوره بهبودی می باشد ؛ اطلاع از آنچه که باید پس از جراحی ، انتظار داشت به تسریع در روند دوره بهبودی کمک به سزایی می کند ؛ به همین علت ، در ذیل به مهم ترین نکات بعد از جراحی زیبایی پلک ، اشاره کرده ایم ؛ در رعایت موارد ذکر شده دقت نمایید.

 • توصیه می گردد ، حداقل به مدت 24 ساعت پس از جراحی ، یک فرد بالغ همراه تان باشد.
 • در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی پلک ، در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.
 • داروهایی که پزشک برای تان تجویز کرده است را به موقع و مرتب مصرف کرده و از مصرف خودسرانه داروهای دیگر خودداری نمایید ؛ چرا که ممکن است ، با عوارض و خطراتی همراه باشند.
 • فعالیت های خود را تا چند روز پس از جراحی زیبایی پلک ، محدود کرده و تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین ؛ از جمله بلند و جا به جا کردن اجسام بیش از دو کیلو خودداری نمایید.
 • طبق توصیه بهترین جراح بلفاروپلاستی مشهد ، در هفته اول بعد از جراحی پلک ، باید از انجام هر گونه فعالیتی که موجب خشکی چشم می شوند ؛ از جمله مطالعه کردن ، تماشای تلویزیون ، استفاده از لنز ، استفاده از تلفن همراه و از این قبیل موارد خودداری نمایند.
 • همچنین ، افراد باید تا مدتی انجام ورزش ، گریه کردن و غیره نیز خودداری نمایند.
 • استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی بر روی رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بلفاروپلاستی در مشهد ، دارد.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقاله جامعی که در سایت قرار دارد ، مراجعه نمایید.

کاربردهای جراحی پلک یا بلفاروپلاستی

 • با انجام جراحی زیبایی پلک می توان افتادگی پوست و یا شلی پوست پلک را برطرف نمود.
 • در مواردی که افتادگی پلک موجب اختلال در بینایی افراد می شود با انجام این عمل می توان بینایی افراد را بهبود بخشید.
 • پف و تورم پلک با انجام عمل بلفاروپلاستی قابل برطرف شدن می باشد.
 • با برداشتن پوست های اضافی ، چین و چروک های نواحی چشم از بین می رود.

آمادگی و مراقبت های پیش از عمل جراحی پلک

 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مسکن هایی مانند ایبوپروفن به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی خودداری نمایید.
 • شب قبل از جراحی پلک دوش بگیرید و پوست خود را تمیز کنید و از آرایش کردن در روز جراحی خودداری کنید.
 • اگر از داروی خاصی استفاده می کنید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • لازم است با یک همراه در زمان مشخص شده به کلینیک مراجعه نمایید.
 • در بیشتر موارد پزشکان برای انجام این عمل جراحی از داروهای بی حسی موضعی استفاده می کنند. برای راحتی بیشتر ، داروهای آرام بخش و خواب آور را به شکل خوراکی یا تزریقی بیمار دریافت می کند. در برخی موارد نیز ممکن است عمل زیبایی پلک در مشهد با داروی بیهوشی انجام شود.

عوارض و خطرات جراحی پلک

 • دو بینی یا تاری دید
 • تورم و کبودی پلک
 • عدم تقارن به دلیل تورم
 • جوش های سفید در اطراف برش های ایجاد شده و بخیه ها
 • بی حسی پلک
 • عدم توانایی در بستن کامل چشم ها

از جمله عوارض بعد از جراحی پلک می باشد که طبیعی بوده و بعد از مدتی با رعایت مراقبت ها به صورت کامل برطرف می شود.

ماندگاری و نتایج جراحی پلک

بیشتر بیماران که عمل زیبایی پلک انجام می دهند از مزایایی مانند جوان تر شدن و زیباتر شدن چهره و افزایش اعتماد به نفس برخودار می شوند. در صورتی که مراقبت ها به خوبی انجام شود ، این روش ماندگاری بالایی دارد و نتایج آن تا سال ها باقی می ماند.

هزینه جراحی زیبایی پلک در مشهد

قیمت جراحی پلک پایین و بالا با یکدیگر متفاوت است ؛ برای اطلاع از هزینه دقیق و کامل باید به مطب دکتر زیبایی خوب در مشهد ، رفته و معاینه شوید ؛ پس از مشاوره با دکتر و کسب اطلاعات لازم ، هزینه بلفاروپلاستی برایتان مشخص خواهد شد.

پاسخ

4 + چهار =

تماس با دکتر