جراح بینی مشهد

بهترین جراح بینی مشهد کیست ؟ عزیزان مشهدی که قصد عمل جراحی بینی خود را دارند ، می توانند با مراجعه به بهترین دکتر عمل بینی در شهر خود نسبت به رفع نواقص و ایرادات موجود در بینی خود اقدام نمایند ؛ شاید برایتان سوال شود که چگونه می توان یک دکتر بینی قابل اعتماد برای انجام عمل بینی پیدا نمود ؟ نگران نباشید ، با مطالعه این مقاله می توانید با دکتر نازنین ابدالی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی مشهد آشنایی پیدا کنید.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

اهمیت انتخاب جراح بینی مشهد

بینی با توجه به نوع قرار گیری در صورت از اجزای مشهود و کاملا پیدا می باشد ؛ لذا بی نقص بودن آن تاثیر چشمگیری در زیبا به نظر رسیدن فرد خواهد داشت ؛ از این رو دغدغه بسیاری از افراد ، رفع ایرادات موجود در بینی شان است ، اما معضل اصلی برای ایشان پیدا کردن یک جراح کاربلد و ماهر می باشد. اهمیت انتخاب جراح بینی مشهد و تلاش برای یافتن بهترین پزشک در این زمینه از این بابت ضرورت دارد که چنانچه بیمار نزد یک جراح غیرحرفه ای عمل شود ، نه تنها نقص او برطرف نخواهد شد ، بلکه ممکن است با نواقص و ایرادات دیگری نیز روبرو شود و بعضا امکان دارد ؛ خطرات جبران ناپذیری برای او به وجود آید ؛ بنابراین اولین و مهمترین قدم برای داشتنچ جراحی بینی ، انتخاب یک جراح حاذق و زبردست می باشد ؛ کسی که در تمامی زمینه های عمل بینی تجربه داشته و مهارت کافی را در انواع اعمال جراحی داشته باشد.

برخی تصور می کنند ، چنانچه عمل بینی طبیعی مدنظرشان است باید به دنبال بهترین جراح بینی طبیعی درمشهد باشند یا اگر بینی آن ها از نوع استخوانی است باید بهترین دکتر بینی استخوانی مشهد را بیابند ؛ اما از آنجایی که عمل رینوپلاستی دارای پیچیدگی های بسیار زیادی می باشد ، لذا بهتر است جراحی را برگزینید که در تمامی اعمال جراحی بینی مهارت و تجربه دارد.

ویژگی های بهترین جراح بینی مشهد

برای پیدا کردن یک جراح بینی خوب در مشهد ، لازم است که ویژگی ها و خصوصیات زیر را در وی بررسی نمایید.

 • مدارک و تخصص

مسلما اولین فاکتوری که در انتخاب هر جراح و پزشک ، مدنظر قرار می گیرد ، مدارک و میزان تخصص او می باشد ؛ یک دکتر بینی قابل اعتماد باید دارای مدارکی از دانشگاه ها و مراکز معتبر بوده و از تخصص های لازم برخوردار باشد.

 • مهارت و تجربه

تنها داشتن مدارک معتبر و تخصص بالا نمی تواند ، برتریت یک دکتر بینی را مشخص کند ؛ بلکه داشتن مهارت و خلاقیت حین اعمال جراحی و همچنین ، داشتن تجربه زیاد در انجام انواع جراحی های بینی که نتایج آن ها موفق و رضایت بخش بوه است نیز بسیار قابل توجه می باشد و می تواند در تمایز بهترین جراح بینی مشهد تاثیر گذار باشد.

 

 

 • علم و دانش به روز

همانطور که می دانید ، این روزها روند پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار سریع بوده و نیاز است که جراحان و متخصصان خوب در این عرصه از دانش روز عقب نمانند. یک پزشک بینی به روز ، بر همه علوم و تکنیک های نوین واقف خواهد بود.

 • وجدان کاری و حس انسان دوستی

گاهی پیش می آید که فرد قصد جراحی رینوپلاستی دارد ، اما با توجه به شرایط روحی یا جسمی انجام عمل جراحی برای او در آن زمان مناسب نمی باشد ؛ لذا بهترین جراح بینی در مشهد کسی است که او را راهنمایی نموده و انجام عمل وی را به بعد موکول نماید.

 • مشاوری صبور و مهربان

دکتر بینی مجرب باید مشاور خوبی نیز باشد ؛ چرا که در اغلب موارد بیمارانی مراجعه نموده و نسبت به انجام عمل رینوپلاستی توقعاتی غیرمنطقی و غیرواقعی دارند. بهترین جراح بینی مشهد باید بتواند با مشاوره دادن به بیمار و مطلع کردن او نسبت به تمامی زوایای عمل بینی ، آگاهی او را بالا برده و دیدگاه نا صحیح وی را به سمت توقعات صحیح و سالم پیش ببرد ؛ در این مسیر نیاز است که کاملا صبورانه و با آرامش به تمامی نظرات بیمار خود گوش کرده و در نهایت با مهربانی و صمیمیت او را راهنمایی کند.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی مشهد

در فوق شما را با خصیصه ها و ویژگی های یک جراح خوب آشنا نمودیم ؛ در ادامه نیز مسیرهای جستجو و انتخاب وی را بیان خواهیم کرد :

قبل از هر چیز برای یافتن جراح بینی خوب در مشهد باید ابتدا لیستی از جراحان بینی در مشهد تهیه نمایید ؛ به منظور انجام این کار می توانید از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید یا در اینترنت و گوگل بهترین دکتر عمل بینی مشهد را جستجو کنید.

پس از آن که لیست خود را تکمیل کردید ؛ اکنون نوبت به تحقیق درمورد آن ها می رسد ؛ به این ترتیب که :

 1. ابتدا به سایت ایشان سر زده و با انواع خدمات ارائه دهنده توسط وی آشنا شوید.
 2. سپس می توانید با مراجعه به اینستاگرام کاری جراح بینی مد نظر خود نمونه کارهای او را دیده و نسبت به تکنیک های او مطلع شوید.
 3. قدم دیگر این است که به مطب وی رفته و ویزیت شوید تا بتوانید هم با او مشورت نموده و هم از ویژگی های بیان شده در فوق تا حدودی آگاهی یابید.
 4. در نهایت ، می توانید با بیماران حاضر در مطب صحبت کرده و از نتایج کار و میزان رضایت آن ها باخبر شوید.

تمامی موارد عنوان شده در فوق می تواند شما را برای پیدا کردن یک جراح بینی مهشد و زبردست یاری نماید.

روش های جراحی بینی توسط دکتر ابدالی ، جراح بینی مشهد

عمل بینی توسط دکتر ابدالی ، بهترین جراح پلاستیک بینی و صورت در مشهد ، به یکی از روش های زیر انجام می شود. انتخاب تکنیک جراحی ، با صلاح دید بهترین جراح بینی در مشهد صورت می پذیرد.

عمل بینی بسته

در روش بسته جراحی بینی ، اعمال تغییرات بر روی بینی ، از طریق سوراخ های آن انجام می شود. در این روش معمولا هیچ برش خارجی در پوست بینی ایجاد نمی شود ، و برش های لازم درون بینی صورت می گیرد. این جراحی برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی ندارند ، مناسب است. چرا که عدم برش خارجی ، سبب دیدی محدود برای جراح در حین جراحی و ایجاد محدودیت ، برای اعمال تغییرات پیچیده و زیاد می شود. مدت زمان نقاهت در این روش جراحی ، کوتاه تر می باشد.

عمل بینی باز

برای جراحی بینی باز ، برشی در ناحیه کلوملا ، ناحیه بین دو سوراخ بینی ، توسط جراح ایجاد می شود. سپس با بلند کردن پوست بینی از روی آن ، اعمال تغییرات بر روی بینی انجام می شود. این تکنیک ، دید مناسبی را به ساختمان بینی ، برای جراح فراهم می آورد و سبب می شود ، بتواند تغییرات زیادی را در بینی اعمال کند. بنابراین در جراحی های بینی پیچیده و نیازمند اعمال تغییرات زیاد ، روش باز ، بعنوان روشی مناسب به کار گرفته می شود. البته در این تکنیک میزان تورم و کبودی در بیمار بعد از عمل ، بیشتر است و مدت زمان ریکاوری به طول می انجامد. این روش در پیوند غضروف به بینی ، که روشی برای تقویت ساختمان بینی و جلوگیری از برگشت آن ، در بینی های گوشتی یا ترمیمی است ، کاربرد وسیعی دارد.

توصیه های بهترین جراح بینی مشهد در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی

توصیه های دکتر ابدالی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد ، در خصوص مراقبت های بعد از عمل به شرح زیر است :

 • تا چند ساعت اول بعد از عمل حالت تهوع و سرگیجه مختصر طبیعی است.
 • گاهی اوقات در ساعات اولیه بعد از عمل احساس گلو درد می كنید كه بخاطر لوله بیهوشی است ؛ خوردن مایعات گرم كمك كننده است.
 • خونابه تا ٤٨ ساعت اول بعد از عمل از بینی خارج می شود ؛ در این مدت از گذاشتن و برداشتن مكرر دستمال كاغذی خودداری كنید ، چون آلودگی ایجاد می كند ؛ شما می توانید به این منظور از گاز استریل استفاده نمایید.
 • در چند روز اول بعد از عمل زیر كمر خود دو یا سه بالش بگذارید كه حالت نیمه نشسته بخوابید ؛ یعنی سر و سینه و بالاتنه بالاتر از پاها باشند.
 • بهترین دکتر عمل بینی مشهد به شما توصیه می کند تا ٧٢ ساعت بعد از عمل ، تورم و كبودی افزایش پیدا می كنند و از روز چهارم به بعد به تدریج بر طرف می شوند.
 • تا ٢-٣ هفته اول بعد از عمل ، طاق باز بخوابید و روی پهلو ها نخوابید.
 • خیلی خم نشوید.
 • بهترین جراح بینی مشهد به شما توصیه می شکند با صدای بلند فریاد نزنید.
 • خنده تون رو کنترل كنید و با فشار نخندید.
 • درصورتی كه عطسه داشتید با دهان باز عطسه كنید كه به بینی فشار وارد نشود.
 • از روز بعد از عمل داخل بینی رو با سرم روزی ٣ بار شستشو دهید ؛ هر بار سرنگ را پر كنید و با فشار و یك حركت در هر سوراخ بینی سرنگ را خالی كنید ؛ شستشو خیلی اهمیت دارد ؛ بنابراین فراموش نكنید.
 • غذای نرم ، كوبیده و میكس شده را تا ٤ روز اول بخورید ؛ از روز پنجم به بعد می توانید از غذای سفره معمولی استفاده كنید.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

ادامه مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • انواع آبمیوه ها و شیرموز و كمپوت های میكس شده آزاد هستند.
 • جهت مسواك زدن از مسواك بسیار نرم استفاده كنید.
 • به قالب یا پانسمان روی بینی دست نزنید ؛ قالب بینی روز هفتم برداشته خواهد شد.
 • درصورتی كه سرمای یخ اذیتتون نمی كند ، می توانید تا ٤٨ ساعت اول از كمپرس سرد استفاده كنید ؛ به این صورت كه هر یك ربع كیسه یخ را روی چشم و گونه ها بگذارید و بعد از ده دقیقه استراحت بدید و مجدد یخ را بگذارید.
 • دکتر عمل بینی خوب در مشهد توصیه می کند ، دقت كنید كه كیسه یخ سنگین را روی قالب بینی نگذارید و به بینی فشار وارد نكنید.
 • مصرف داروها را از شب اول شروع كنید و لطفاً همه رو دقیق و سر ساعت استفاده كنید ؛ زیرا هر كدام از داروها به دلیل خاصی تجویز شده اند ؛ لطفاً بصورت سر خود از مصرف دارو امتناع كنید ؛ درصورتی كه ناراحتی معده دارید دارو رو با شكم پر و به همراه غذا مصرف كنید.
 • برای تمیز كردن داخل بینی فقط از سرم شستشو به روش استریل استفاده كنید ؛ گوش پاك كن یا هر وسیله دیگری را وارد بینی نكنید.
 • روزی یكی دو بار پماد چشمی را برای بخیه های كنار بینی استفاده كنید.
 • در طول هفته اول شستن جداگانه بدن و موها ( مثل حالتی كه در آرایشگاه ها سرتان را می شوند. ) اشكالی ندارد ؛ ولی تا روز هفتم روی قالب بینی آب نریزید.
 • راه رفتن ، قدم زدن ، نشستن و صحبت كردن منعی ندارد.
 • یك هفته استراحت بعد از جراحی كافی است.
 • قبل از مراجعه به مطب بهترین جراح بینی مشهد ، برای برداشتن قالب بینی می توانید دوش كامل بگیرید و خیس شدن بینی و قالب روی آن در روز هفتم اشكالی ندارد.
 • از كشیدن سیگار و قلیان جداً خودداری كنید ؛ سیگار با كم كردن خون رسانی مانع ترمیم زخم شده و اثر تخریبی روی كل عمل شما دارد.
 • تا یك ماه بعد از عمل از فین كردن یا تخلیه شدید ترشحات بینی با فشار خودداری شود.
 • حداقل تا یك ماه از قرارگرفتن در معرض آفتاب شدید ، شنا كردن ، فعالیت شدید بدنی و ورزش سنگین پرهیز كنید.
 • هر نوع اقدام دندانپزشكی باید ٦ هفته بعد از عمل به تاخیر بیوفتد.
 • تا سه ماه بعد از عمل استفاده از عینك طبی ممنوع است ؛ همچنین تا ٦ ماه از عینك آفتابی استفاده نكنید.

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی


پاسخ

هفت − 4 =

تماس با دکتر