جراح بینی مشهد

بهترین جراح بینی مشهد کیست ؟ عزیزان مشهدی که قصد عمل جراحی بینی خود را دارند ، می توانند با مراجعه به بهترین جراح بینی در شهر خود نسبت به رفع نواقص و ایرادات موجود در بینی خود اقدام نمایند ؛ شاید برایتان سوال شود که چگونه می توان یک دکتر بینی قابل اعتماد برای انجام عمل بینی پیدا نمود ؟ نگران نباشید ، با مطالعه این مقاله می توانید با دکتر نازنین ابدالی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی مشهد آشنایی پیدا کنید.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

اهمیت انتخاب جراح بینی مشهد

بینی با توجه به نوع قرار گیری در صورت از اجزای مشهود و کاملا پیدا می باشد ؛ لذا بی نقص بودن آن تاثیر چشمگیری در زیبا به نظر رسیدن فرد خواهد داشت ؛ از این رو دغدغه بسیاری از افراد ، رفع ایرادات موجود در بینی شان است ، اما معضل اصلی برای ایشان پیدا کردن یک جراح کاربلد و ماهر می باشد. اهمیت انتخاب جراح بینی مشهد و تلاش برای یافتن بهترین پزشک در این زمینه از این بابت ضرورت دارد که چنانچه بیمار نزد یک جراح غیرحرفه ای عمل شود ، نه تنها نقص او برطرف نخواهد شد ، بلکه ممکن است با نواقص و ایرادات دیگری نیز روبرو شود و بعضا امکان دارد ؛ خطرات جبران ناپذیری برای او به وجود آید ؛ بنابراین اولین و مهمترین قدم برای داشتن جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی حاذق و زبردست می باشد ؛ کسی که در تمامی زمینه های عمل بینی تجربه داشته و مهارت کافی را در انواع اعمال جراحی داشته باشد.

برخی تصور می کنند ، چنانچه عمل بینی طبیعی مدنظرشان است باید به دنبال بهترین جراح بینی طبیعی باشند یا اگر بینی آن ها از نوع استخوانی است باید بهترین جراح بینی استخوانی را بیابند ؛ اما از آنجایی که عمل رینوپلاستی دارای پیچیدگی های بسیار زیادی می باشد ، لذا بهتر است جراحی را برگزینید که در تمامی اعمال جراحی بینی مهارت و تجربه دارد.

ویژگی های بهترین جراح بینی مشهد

برای پیدا کردن یک جراح بینی خوب در مشهد ، لازم است که ویژگی ها و خصوصیات زیر را در وی بررسی نمایید.

 • مدارک و تخصص

مسلما اولین فاکتوری که در انتخاب هر جراح و پزشک ، مدنظر قرار می گیرد ، مدارک و میزان تخصص او می باشد ؛ یک جراح بینی قابل اعتماد باید دارای مدارکی از دانشگاه ها و مراکز معتبر بوده و از تخصص های لازم برخوردار باشد.

 • مهارت و تجربه

تنها داشتن مدارک معتبر و تخصص بالا نمی تواند ، برتریت یک دکتر بینی را مشخص کند ؛ بلکه داشتن مهارت و خلاقیت حین اعمال جراحی و همچنین ، داشتن تجربه زیاد در انجام انواع جراحی های بینی که نتایج آن ها موفق و رضایت بخش بوه است نیز بسیار قابل توجه می باشد و می تواند در تمایز بهترین جراح بینی مشهد تاثیر گذار باشد.

 

 

 • علم و دانش به روز

همانطور که می دانید ، این روزها روند پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار سریع بوده و نیاز است که جراحان و متخصصان خوب در این عرصه از دانش روز عقب نمانند. یک پزشک بینی به روز ، بر همه علوم و تکنیک های نوین واقف خواهد بود.

 • وجدان کاری و حس انسان دوستی

گاهی پیش می آید که فرد قصد جراحی رینوپلاستی دارد ، اما با توجه به شرایط روحی یا جسمی انجام عمل جراحی برای او در آن زمان مناسب نمی باشد ؛ لذا بهترین جراح بینی کسی است که او را راهنمایی نموده و انجام عمل وی را به بعد موکول نماید.

 • مشاوری صبور و مهربان

دکتر بینی مجرب باید مشاور خوبی نیز باشد ؛ چرا که در اغلب موارد بیمارانی مراجعه نموده و نسبت به انجام عمل رینوپلاستی توقعاتی غیرمنطقی و غیرواقعی دارند. بهترین جراح بینی مشهد باید بتواند با مشاوره دادن به بیمار و مطلع کردن او نسبت به تمامی زوایای عمل بینی ، آگاهی او را بالا برده و دیدگاه نا صحیح وی را به سمت توقعات صحیح و سالم پیش ببرد ؛ در این مسیر نیاز است که کاملا صبورانه و با آرامش به تمامی نظرات بیمار خود گوش کرده و در نهایت با مهربانی و صمیمیت او را راهنمایی کند.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی مشهد

در فوق شما را با خصیصه ها و ویژگی های یک جراح خوب آشنا نمودیم ؛ در ادامه نیز مسیرهای جستجو و انتخاب وی را بیان خواهیم کرد :

قبل از هر چیز برای یافتن جراح بینی خوب در مشهد باید ابتدا لیستی از جراحان بینی در مشهد تهیه نمایید ؛ به منظور انجام این کار می توانید از اقوام و آشنایان پرس و جو کنید یا در اینترنت و گوگل بهترین جراح بینی مشهد را جستجو کنید.

پس از آن که لیست خود را تکمیل کردید ؛ اکنون نوبت به تحقیق درمورد آن ها می رسد ؛ به این ترتیب که :

 1. ابتدا به سایت ایشان سر زده و با انواع خدمات ارائه دهنده توسط وی آشنا شوید.
 2. سپس می توانید با مراجعه به اینستاگرام کاری جراح بینی مد نظر خود نمونه کارهای او را دیده و نسبت به تکنیک های او مطلع شوید.
 3. قدم دیگر این است که به مطب وی رفته و ویزیت شوید تا بتوانید هم با او مشورت نموده و هم از ویژگی های بیان شده در فوق تا حدودی آگاهی یابید.
 4. در نهایت ، می توانید با بیماران حاضر در مطب صحبت کرده و از نتایج کار و میزان رضایت آن ها باخبر شوید.

تمامی موارد عنوان شده در فوق می تواند شما را برای پیدا کردن یک جراح بینی مهشد و زبردست یاری نماید.

روش های جراحی بینی توسط دکتر ابدالی ، جراح بینی مشهد

عمل بینی توسط دکتر ابدالی ، بهترین جراح بینی مشهد ، به یکی از روش های زیر انجام می شود. انتخاب تکنیک جراحی ، با صلاح دید بهترین جراح بینی در مشهد صورت می پذیرد.

عمل بینی بسته

در روش بسته جراحی بینی ، اعمال تغییرات بر روی بینی ، از طریق سوراخ های آن انجام می شود. در این روش معمولا هیچ برش خارجی در پوست بینی ایجاد نمی شود ، و برش های لازم درون بینی صورت می گیرد. این جراحی برای بینی هایی که نیاز به تغییرات زیادی ندارند ، مناسب است. چرا که عدم برش خارجی ، سبب دیدی محدود برای جراح در حین جراحی و ایجاد محدودیت ، برای اعمال تغییرات پیچیده و زیاد می شود. مدت زمان نقاهت در این روش جراحی ، کوتاه تر می باشد.

عمل بینی باز

برای جراحی بینی باز ، برشی در ناحیه کلوملا ، ناحیه بین دو سوراخ بینی ، توسط جراح ایجاد می شود. سپس با بلند کردن پوست بینی از روی آن ، اعمال تغییرات بر روی بینی انجام می شود. این تکنیک ، دید مناسبی را به ساختمان بینی ، برای جراح فراهم می آورد و سبب می شود ، بتواند تغییرات زیادی را در بینی اعمال کند. بنابراین در جراحی های بینی پیچیده و نیازمند اعمال تغییرات زیاد ، روش باز ، بعنوان روشی مناسب به کار گرفته می شود. البته در این تکنیک میزان تورم و کبودی در بیمار بعد از عمل ، بیشتر است و مدت زمان ریکاوری به طول می انجامد. این روش در پیوند غضروف به بینی ، که روشی برای تقویت ساختمان بینی و جلوگیری از برگشت آن ، در بینی های گوشتی یا ترمیمی است ، کاربرد وسیعی دارد.

توصیه های بهترین جراح بینی مشهد در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی

توصیه های دکتر ابدالی ، بهترین جراح بینی مشهد ، در خصوص مراقبت های بعد از عمل به شرح زیر است :

 • تا چند ساعت اول بعد از عمل حالت تهوع و سرگیجه مختصر طبیعی است.
 • گاهی اوقات در ساعات اولیه بعد از عمل احساس گلو درد می كنید كه بخاطر لوله بیهوشی است ؛ خوردن مایعات گرم كمك كننده است.
 • خونابه تا ٤٨ ساعت اول بعد از عمل از بینی خارج می شود ؛ در این مدت از گذاشتن و برداشتن مكرر دستمال كاغذی خودداری كنید ، چون آلودگی ایجاد می كند ؛ شما می توانید به این منظور از گاز استریل استفاده نمایید.
 • در چند روز اول بعد از عمل زیر كمر خود دو یا سه بالش بگذارید كه حالت نیمه نشسته بخوابید ؛ یعنی سر و سینه و بالاتنه بالاتر از پاها باشند.
 • تا ٧٢ ساعت بعد از عمل ، تورم و كبودی افزایش پیدا می كنند و از روز چهارم به بعد به تدریج بر طرف می شوند.
 • تا ٢-٣ هفته اول بعد از عمل ، طاق باز بخوابید و روی پهلو ها نخوابید.
 • خیلی خم نشوید.
 • با صدای بلند فریاد نزنید.
 • خنده تون رو کنترل كنید و با فشار نخندید.
 • درصورتی كه عطسه داشتید با دهان باز عطسه كنید كه به بینی فشار وارد نشود.
 • از روز بعد از عمل داخل بینی رو با سرم روزی ٣ بار شستشو دهید ؛ هر بار سرنگ را پر كنید و با فشار و یك حركت در هر سوراخ بینی سرنگ را خالی كنید ؛ شستشو خیلی اهمیت دارد ؛ بنابراین فراموش نكنید.
 • غذای نرم ، كوبیده و میكس شده را تا ٤ روز اول بخورید ؛ از روز پنجم به بعد می توانید از غذای سفره معمولی استفاده كنید.

 

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

ادامه مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • انواع آبمیوه ها و شیرموز و كمپوت های میكس شده آزاد هستند.
 • جهت مسواك زدن از مسواك بسیار نرم استفاده كنید.
 • به قالب یا پانسمان روی بینی دست نزنید ؛ قالب بینی روز هفتم برداشته خواهد شد.
 • درصورتی كه سرمای یخ اذیتتون نمی كند ، می توانید تا ٤٨ ساعت اول از كمپرس سرد استفاده كنید ؛ به این صورت كه هر یك ربع كیسه یخ را روی چشم و گونه ها بگذارید و بعد از ده دقیقه استراحت بدید و مجدد یخ را بگذارید.
 • دقت كنید كه كیسه یخ سنگین را روی قالب بینی نگذارید و به بینی فشار وارد نكنید.
 • مصرف داروها را از شب اول شروع كنید و لطفاً همه رو دقیق و سر ساعت استفاده كنید ؛ زیرا هر كدام از داروها به دلیل خاصی تجویز شده اند ؛ لطفاً بصورت سر خود از مصرف دارو امتناع كنید ؛ درصورتی كه ناراحتی معده دارید دارو رو با شكم پر و به همراه غذا مصرف كنید.
 • برای تمیز كردن داخل بینی فقط از سرم شستشو به روش استریل استفاده كنید ؛ گوش پاك كن یا هر وسیله دیگری را وارد بینی نكنید.
 • روزی یكی دو بار پماد چشمی را برای بخیه های كنار بینی استفاده كنید.
 • در طول هفته اول شستن جداگانه بدن و موها ( مثل حالتی كه در آرایشگاه ها سرتان را می شوند. ) اشكالی ندارد ؛ ولی تا روز هفتم روی قالب بینی آب نریزید.
 • راه رفتن ، قدم زدن ، نشستن و صحبت كردن منعی ندارد.
 • یك هفته استراحت بعد از جراحی كافی است.
 • قبل از مراجعه به مطب بهترین جراح بینی مشهد ، برای برداشتن قالب بینی می توانید دوش كامل بگیرید و خیس شدن بینی و قالب روی آن در روز هفتم اشكالی ندارد.
 • از كشیدن سیگار و قلیان جداً خودداری كنید ؛ سیگار با كم كردن خون رسانی مانع ترمیم زخم شده و اثر تخریبی روی كل عمل شما دارد.
 • تا یك ماه بعد از عمل از فین كردن یا تخلیه شدید ترشحات بینی با فشار خودداری شود.
 • حداقل تا یك ماه از قرارگرفتن در معرض آفتاب شدید ، شنا كردن ، فعالیت شدید بدنی و ورزش سنگین پرهیز كنید.
 • هر نوع اقدام دندانپزشكی باید ٦ هفته بعد از عمل به تاخیر بیوفتد.
 • تا سه ماه بعد از عمل استفاده از عینك طبی ممنوع است ؛ همچنین تا ٦ ماه از عینك آفتابی استفاده نكنید.

جراح بینی مشهد - دکتر ابدالی

 

پاسخ

14 − 2 =

تماس با دکتر