جراحی پلک

جراحی پلک

پلک و پوست اطراف چشم ها از حساس ترین نقاط صورت می باشد از این رو زودتر از نقاط دیگر دستخوش تغییر می شود. جراحی پلک راه کاری به منظور رفع پف و افتادگی پلک ها است.

به جرات می توان گفت زیبا بودن و بی عیب به نظر رسیدن یکی از خواسته های همیشگی بانوان بوده و هست. از طرفی روند پیری و اثرات ناخوشایند محیطی با این موضوع در تضاد می باشد. اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که با پیشرفت علم در زمینه های پزشکی و زیبایی دغدغه این افراد مرتفع گردیده است.

افرادی که به دلیل افزایش سن ، ژنتیک یا سبک زندگی نادرست دچار افتادگی و پف پلک فوقانی و تحتانی شده اند می توانند به کمک جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) ، مشکلات پلک خود را برطرف نموده و زیبایی را به صورت خود بازگردانند.

جراحی پلک

کسانی که تجربه جراحی پلک را داشته اند معتقدند پس از انجام عمل بلفاروپلاستی سن آن ها حتی تا 10 سال جوانتر به نظر می رسد. از این رو عمل زیبایی چشم از پرطرفدارترین عمل های زیبایی بین بانوان می باشد.

جراحی پلک فوقانی و روش انجام آن

جراحی پلک بالا باهدف اصلاح افتادگی ، پف ، کیسه های چربی و غیره انجام می شود و در شرایطی که افتادگی پلک حاد باشد و دید فرد را با مشکل مواجه کند دیگر تنها جنبه زیبایی نداشته و به منظور بهبود بینایی وی انجام می گیرد.

روش انجام کار در بلفاروپلاستی پلک فوقانی بدین شکل است که ابتدا بی حسی موضعی صورت گرفته و برش مورد نیاز بر روی چین پلک ایجاد می گردد ، سپس جراح پلک اصلاحات لازم را انجام داده و در نهایت قسمت بریده شده را بخیه می کند.

جراحی پلک تحتانی و روش انجام آن

افرادی که دارای کیسه های چربی در زیر پلک خود هستند از طریق بلفاروپلاستی پلک پایینی می توانند این کیسه های چربی را خارج کرده و به چهره ای شاداب دست یابند.

بلفاروپلاستی پلک تحتانی نیز طی بی حسی موضعی انجام می شود و برش مورد نظر زیر پلک یا داخل آن صورت می گیرد.

جراحی پلک با لیزر

این تصور که بلفاروپلاستی با لیزر ، بدون برش بر روی پلک انجام می گیرد کاملا غلط است. در جراحی پلک با لیزر عمل بریدن ، بجای تیغ جراحی توسط تکنولوژی لیزر و تاباندن پرتو لیزر بر روی پلک ها اتفاق می افتد.

دوره نقاهت جراحی پلک

دوره نقاهت و روند بهبودی در افراد مختلف متفاوت است اما به طور معمول با گذشت چند هفته ، تورم و قرمزی چشم ها برطرف شده و نتایج جراحی پلک برایتان آشکار می شود. نکته قابل توجه این است که رعایت کامل و درست مراقبت های بعد از جراحی پلک می تواند مدت زمان این دوران را تسریع نموده و دوران نقاهت راحتتری را برایتان رقم بزند.

هزینه جراحی پلک

قیمت جراحی پلک پایین و بالا با یکدیگر متفاوت است. برای اطلاع از هزینه دقیق و کامل باید به مطب پزشک رفته و معاینه شوید. پس از مشاوره با دکتر و کسب اطلاعات لازم ، هزینه بلفاروپلاستی برایتان مشخص خواهد شد.

پاسخ

2 × 3 =