جراحی بینی فانتزی

بینی به دلیل قرار گیری در مرکز و همچنین از آنجایی که تنها عضو برجسته صورت می باشد ، در زیبایی و تناسبات چهره بسیار موثر است. بنابراین فرم آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین دلیل جراحی بینی فانتزی امروزه طرفداران بسیاری به خود اختصاص داده است. اما با انجام جراحی بینی می توان بینی را به سه صورت طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی در آورد. انتخاب فرم مناسب به سلیقه و نظر بیمار ، تناسبات صورت فرد متقاضی ، استاندارد های زیبایی و خصوصیات بینی بیمار بستگی دارد. در جلسه مشاوره بیمار انتظار خود از عمل را با دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح بینی مشهد مطرح می کند و پزشک با در نظر گرفتن همه موارد بهترین فرم را به بیمار پیشنهاد می دهد.

جراحی بینی فانتزی در مشهد

اما جراحی بینی فانتزی یکی از مدل هایی است که طرافداران خاص خود را در شهر مشهد و سایر شهر ها دارد. در واقع افرادی هستند که علاقمند به داشتن بینی فانتزی یا همان عروسکی می باشند. در این عمل زیبایی ، بینی بسیار کوچک شده و قوس زیادی در پل آن ایجاد خواهد شد.

در نتیجه نوک بینی نیز سربالا خواهد بود. به طور کلی می توان گفت که فاصله نوک بینی تا لب در بینی فانتزی حدود 100 الی 105 درجه می باشد. اما نکته قابل توجه در جراحی فانتزی بینی در مشهد این است که تنها به روی بینی های استخوانی صورت می گیرد. چرا که بینی های گوشتی از پوست ضخیمی برخوردار هستند و در صورت فانتزی شدن ، فرم آن چندان مشخص نخواهد شد.

نکته دیگر اینکه ، بینی فانتزی تنها مختص خانم هاست و به هیچ عنوان برای آقایان انجام نمی شود. در واقع با توجه به استاندارد های زیبایی ، فانتزی شدن بینی مردانه ، موجب بهم ریختن تناسبات صورت آقایان شده و از جذابیت صورت آن ها می کاهد.

لازم به ذکر است برای انجام عمل بینی عروسکی بیماران باید انتظار معقولی از بهترین جراح بینی فانتزی در مشهد داشته باشند. زیرا چنانچه بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود می تواند منجر به مشکلات تنفسی گردد ؛ همچنین تناسبات صورت را نیز بهم میریزد.

قدامات قبل از عمل بینی فانتزی

همواره تاکید می شود که جراحی بینی فانتزی در مشهد مانند سایر مدل های این فرایند زیبایی ، یک زنجیره به هم پیوسته است که دستیابی به موفقیت در آن مستلزم اهمیت دادن به تمام فاز های جراحی از جمله اقدامات قبل از عمل است.

علت این توصیه، راحتی بیمار در دوره ریکاوری و بهتر شدن نتیجه عمل جراحی بینی فانتزی در مشهد می باشد. پس توصیه های جراح بینی تان را به شکلی اصولی و درست رعایت کنید. برخی از این مراقبت ها شامل موارد زیر می باشد:

 • ترک مصرف دخانیات وسیگار حداقل دو هفته قبل از عمل
 • اجتناب از مصرف آسپرین ، بروفن و غیره به مدت ۲ هفته قبل از عمل
 • انجام آزمایشات توصیه شده توسط جراح از جمله آزمایش خون
 • اطلاع رسانی به جراح در صورت ابتلا به بیماری خاص یا داشتن آلرژی یا حساسیت داروئی

نکات مهم دیگر قبل از عمل بینی فانتزی

 • دو هفته قبل از عمل بینی فانتزی بهتر است از مصرف روغن ماهی و ویتامین E خودداری شود.
 • شب قبل از جراحی ، حداقل ۸ تا ۱۲ ساعت قبل از عمل از مصرف هر نوع غذا و نوشیدنی پرهیز کنید.
 • حمام گرفته و بدن و موها را تمیز بشویید .
 • لباس مناسب که به راحتی قابل تعویض باشد بر تن کنید.

البته ، نکات مربوط به فاز اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی در مشهد ، به شکلی سفارشی توسط جراح برای هر بیمار توصیه می شود. برخی بیماران دارای شرایط سلامت عمومی خاصیمی باشند که لازم است با در نظر گرفتن ملاحظات ویژه ، این نکات مربوط به آمادگی قبل از عمل برای آنها توصیه شود. مشاوره با یک جراح بینی فانتزی خوب ، بهترین راهکار برای برخوداری از کامل ترین فهرست اقدامات قبل از عمل و مادگی بیشتر برای این فرایند می باشد.

روش های جراحی بینی فانتزی

عمل فانتزی بینی مانند دیگر مدل های بینی در رینوپلاستی به دو روش انجام می شود :

عمل بینی فانتزی به روش باز

در این روش جراحی بینی فانتزی در مشهد، جراح تیغه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) را برش زده و پوست بینی کنار زده می شود تا پزشک برای اعمال تغییرات به ساختار بینی دسترسی کامل داشته باشد. پس از اعمال تغییرات و زیبا سازی بینی ، پوست در جای خود قرار داده شده و بخیه زده می شود. ممکن است نیاز به ایجاد برش در نواحی داخلی بینی باشد که برای این نواحی از بخیه های جذبی استفاده می شود.

عمل بینی فانتزی به روش بسته

در این روش جراحی زیبایی بینی فانتزی در مشهد تغییرات بر روی بینی ، با ایجاد برش در داخل بینی و از طریق سوراخ های بینی ایجاد می شود.

پزشک معمولا این روش را برای بینی های که نیازمند تغییرات زیادی نیستند ، انجام می دهد. زیرا دید دکتر در روش بسته محدود است و به ساختار بینی دسترسی کاملی ندارد. البته به دلیل عدم ایجاد برش خارجی میزان ورم و کبودی پس از جراحی بسیار کمتر می باشد و مدت زمان بهبودی بیمار کوتاه است.

بعد از جراحی بینی عروسکی چه اقداماتی باید انجام شود ؟

 1. پس از رینوپلاستی ،بینی دارای مقداری ورم و کبودی هستید که برای کاهش آن در سه روز اول می توانید از کمپرس سرد در نواحی اطراف بینی استفاده کنید.
 2. برای جلوگیری از تغییر شکل بینی به حالت طاق باز بخوابید و از دراز کشیدن به پهلو اجتناب کنید.
 3. به منظور جلوگیری از اختلال جریان خون در بدن و بروز عوارض هنگام استراحت سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 4. داروهای آنتی بیوتیکی که بهترین دکتر عمل بینی مشهد ، تجویز می کند برای جلوگیری از عفونت به طور مرتب مصرف کنید.
 5. بهتر است در دو هفته اول از غذاهای رقیق و نرم که نیاز به جویدن ندارند استفاده کنید. از جویدن غذاهای سفت بپرهیزید.

جراحی فانتزی بینی برای چه صورت هایی مناسب تر است ؟

برای جراحی بینی فانتزی در مشهد باید قبل از عمل ، ساختار و نوع بینی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد تا نتیجه عمل موفقیت آمیز باشد.

همچنین برای عمل زیبایی بینی موفق لازم است این جراحی را نزد بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد ، که از مهارت و توانایی بالایی در این زمینه برخوردار است ، انجام دهید. افراد با بینی های استخوانی و اجزای صورت ریز ، بهترین کاندید برای جراحی بینی عروسکی هستند.

در طی این پروسه باید توجه داشت تا به تنفس بیمار صدمه ای وارد نشود و بینی در هماهنگی با سایر اجزای صورت باشد. از مشخصات بارز این نوع فرم بینی می توان به نوک سربالا ، قوس روی بینی ، اندازه کوچک اشاره نمود. افرادی که پوست نازک ، غضروف های محکم و بینی استخوانی دارند ، بهترین کاندید برای عمل بینی فانتزی هستند چراکه ظرافت های این فرم بینی به خوبی قابل مشاهده است.

آیا جراحی بینی فانتزی برای بینی گوشتی مناسب است ؟

برخی افراد با بینی گوشتی تمایل دارند تا بینی آن ها به فرم فانتزی یا نیمه فانتزی جراحی شود با توجه به مواردی که مورد بحث قرار دادیم باید گفت جراحی بینی فانتزی در مشهد گزینه مناسب بینی گوشتی نیست ؛ زیرا غضروف های ضعیف ، پوست چرب و همچنین ضخیم بودن پوست مانع موفقیت این نوع عمل می شود به همین علت بیشتر افرادی که با بینی گوشتی اقدام به جراحی بینی فانتزی کرده اند از نتیجه رینوپلاستی خود ناراضی هستند.

افراد خواهان عمل بینی فانتزی چه شرایطی باید داشته باشند ؟

لازم است متقاضیان این نوع عمل بینی مراحل بلوغ را پشت سر گذاشته باشند و رشد اجزای صورت آن ها کامل شده باشد. همچنین عدم استعمال دخانیات و برخورداری از سلامت کامل از دیگر ویژگی هایی است که افرادی کاندید این عمل باید داشته باشند.

دکتر نازنین ابدالی

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها