جراحی گوش

جراحی گوش یا اتوپلاستی ، نوعی عمل زیبایی است که تاثیر قابل توجهی در زیبایی چهره داشته و افزایش اعتماد به نفس فرد را به دنبال دارد ؛ به طور کلی با انجام جراحی زیبایی گوش توسط دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح گوش مشهد می توان :

 1. بزرگ بودن بیش از حد گوش ها
 2. عدم قرینگی آن ها
 3. برجستگی و زیاد بودن فاصله گوش ها از سر

و کلیه مشکلات ساختاری گوش را مرتفع نموده و فرم و موقعیت گوش ها را تصحیح نمود ؛ افزون بر موارد نامبرده ، عمل گوش امکان اصلاح نقائصی که به صورت مادرزادی یا در اثر حوادث ، سبب اختلال در فرم ظاهری گوش شده اند را نیز فراهم می کند.

جراحی گوش - دکتر ابدالی

هدف از جراحی گوش

علل مختلفی برای جراحی زیبایی گوش در مشهد وجود دارد که به تعدادی از این دلایل در ادامه اشاره خواهیم کرد:

 • یک یا هر دو گوش نسبت به سرتان بزرگ هستند
 • از انجام جراحی قبلی ناراضی هستید
 • اتوپلاستی معمولا برای تقارن سازی گوش ها انجام می شود
 • عدم رضایت فرد از ظاهر خود

بهتر است قبل از عمل گوش بدانید که این جراحی تغییری در شنوایی یا جا به جایی محل گوش ندارد.

سن مناسب برای جراحی گوش در مشهد

قاعدتا در صورتی که جراحی گوش در رده سنی پایین ، انجام پذیرد به نتایج مطلوب تر و رضایت بخش تری خواهد انجامید ؛ از این رو می توان گفت که بهترین سن جهت انجام عمل زیبایی گوش ، بعد از 5 سالگی است ، چرا که در این زمان پروسه تکامل رشد گوش ها پایان یافته و زمان بسیار مناسبی برای انجام این جراحی می باشد. لازم به ذکر است که امکان انجام اتوپلاستی در بزرگسالی نیز وجود دارد ؛ اما به نسبت انجام آن در کودکی ، از بازدهی کمتری برخوردار است. البته باید خاطر نشان نمود انجام عمل گوش در بزرگسالی نیز چنانچه با توقعاتی معقولانه همراه باشد نتایج قابل قبولی ، رقم خواهد زد.

کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش در مشهد

 • برخورداری از سلامت جسمانی و روانی از ملزومات انجام جراحی گوش در مشهد با دکتر ابدالی است ، از این رو افرادی که درصدد انجام این جراحی هستند باید دارای سلامت فیزیکی و روانی کامل باشند.
 • 5 سالگی ، مناسب ترین سن جهت انجام اتوپلاستی می باشد ، لذا کودکان کوچکتر از 5 سال به هیچ عنوان نباید تحت انجام این جراحی قرار گیرند.
 • بزرگسالانی که قصد انجام جراحی زیبایی گوش در مشهد را دارند باید انتظاراتی واقع بینانه از این جراحی داشته باشند.
 • متقاضیان عمل زیبایی گوش در مشهد از مدتی قبل از انجام این عمل نباید سیگار و دخانیات مصرف کنند ، زیرا سیگار در روند عمل اختلال ایجاد می کند.

اقدامات قبل از جراحی گوش

قبل از اقدام به جراحی بهتر است بهترین جراح گوش مشهد که مجرب و حاذق است را پیدا کنید تا از نتیجه جراحی تا حد زیادی مطمئن باشید. در اولین ویزیت ، پزشک سوالاتی از شما درمورد داروهای مصرفی که در گذشته استفاده می کردید یا حالا هم استفاده می کنید و همچنین درمورد جراحی های گذشته تان سوال می پرسد و در ضمن باید پزشک تان را از عفونت گوش تان هم مطلع سازید که در روند جراحی گوش در مشهد ، بسیار اهمیت دارد.

پزشک معاینه فیزیکی انجام می دهد تا بتواند درمورد نحوه جراحی ، تصمیمات لازم را بگیرد. این معاینه شامل قرارگیری ، اندازه ، شکل و تقارن گوش ها می باشد و همچنین از زوایای مختلف از گوش هایتان عکس گرفته می شود تا در پرونده پزشک تان قرارگیرد. بهتر است در این قرار ملاقات در مورد انتظارات و خواسته هایتان از این جراحی صحبت کنید تا پزشک به شما توضیح دهد این تغییرات برای شما ممکن است یا خیر. پزشک در مورد جراحی ، خطرات ، مزایا و مراقبت های بعد از جراحی اطلاعات تکمیلی را در اختیارتان قرار می دهد.

احتمالاً باید قبل از انجام اتوپلاستی در مشهد ، از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید که می‌توانند موجب افزایش خون ریزی شوند. سیگار جریان خون را در پوست کاهش می دهد و می تواند روند بهبودی را کاهش دهد. اگر سیگار می کشید ، جراح گوش خوب به شما توصیه می کند که قبل از جراحی و در دوران نقاهت سیگار نکشید تا نتایج رضایت بخشی برایتان حاصل شود. همچنین ، باید از کسی بخواهید در روز جراحی همراه شما باشد و بتوانند موقع بازگشت به خانه همراهی تان کند و در منزل نیز از شما مراقبت کند.

نحوه انجام جراحی گوش

 دکتر ابدالی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد ، در ابتدا در ناحیه پشت گوش بیمار ، یک برش ایجاد می کند ؛ وجود این برش ، جراح را مجاز به اعمال تغییرات لازم بر روی گوش می نماید ؛ به گونه ای که به کمک این شکاف ، قادر خواهد بود گوش بیمار را تا حدودی به سمت سر وی متمایل نموده و جهت اصلاح فرم گوش او به میزان مورد نیاز از غضروف های گوش وی بکاهد. در انتها جراح معالج به منظور نگاه داشتن گوش در موقعیت جدید ، از بخیه های دائمی استفاده می نماید. توجه داشته باشید که در برخی موارد ممکن است برای انجام عمل جراحی گوش در مشهد ، جراح شما از تکنیک های دیگری استفاده نماید.

جراحی گوش - دکتر ابدالی

مراقبت های بعد از جراحی گوش

اگر می خواهید ، بهترین نتیجه را از جراحی زیبایی گوش دریافت کنید ، دکتر ابدالی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد به شما توصیه می کند ، به اندازه کافی در زمینه مراقبت های قبل و بعد از آن اطلاعات کسب کرده و با دقت ، آن ها را رعایت کنید ، تا به هدف خود نزدیک شوید ؛ در ادامه ، به برخی از مهم ترین مراقبت های بعد از اتوپلاستی ، اشاره شده است ؛ با ما همراه باشید.

 1. احساس درد خفیف بعد از جراحی زیبایی گوش ، مسئله ای طبیعی است که با مصرف به موقع داروهای تجویز شده ، کاهش می یابد.
 2. محدودیت غذایی در دوران نقاهت جراحی گوش در مشهد وجود ندارد ، اما توصیه می شود بیماران تا زمان بهبودی ، غذاهای نرم و آبکی ؛ از جمله سوپ ، فرنی و از این قبیل موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.
 3. بیماران تا زمان بهبودی باید از بلند و جا به جا کردن اجسام سنگین و انجام فعالیت های ورزشی خودداری نمایند.
 4. بیماران تا مدتی پس از عمل زیبایی گوش ، از رفتن به استحمام منع می شوند ؛ بهتر است ، مدت زمان دقیق آن را از پزشک معالج خود جویا شوید.
 5. کسانی که تحت عمل گوش در مشهد قرار گرفته اند ، باید تا مدتی از رفتن به استخر و شنا اجتناب نمایند.
 6. بیماران در دوران نقاهت عمل اتوپلاستی ، باید جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به گوش ها به طور طاق باز بخوابند و همچنین ، توصیه می شود در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
 7. کاهش شنوایی پس از جراحی گوش ، به علت وجود پانسمان ها مسئله ای طبیعی می باشد که جای هیچ گونه نگرانی ندارد.

 

جراحی گوش - دکتر ابدالی

خطرات جراحی گوش

خطراتی احتمالی کلی مانند خون ریزی ، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی در اکثر جراحی ها از جمله اتوپلاستی یکسان می باشد که با رعایت نکات مراقبتی و انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی در مشهد ، این خطرات به حداقل می رسد. از خطرات جانبی جراحی زیبایی گوش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

جای زخم ها دائمی هستند و به مرور زمان کم رنگ می شوند اما کاملا از بین نمی روند. جای زخم ها در پشت یا چین گوش ها قرار دارند و در ظاهر فرد تغییرزیادی ایجاد نمی کنند. همچنین نامتقارن بودن گوش می تواند در طول روند بهبودی فرد رخ دهد یا تقارن سازی گوش ها در جراحی قبلی به درستی اصلاح نشود. یکی دیگر از خطرات می تواند ، اصلاح بیش از حد باشد که باعث می‌شود گوش‌ها به سمت عقب کشیده شوند. طی جراحی گوش ، جابجایی گوش‌ها می‌تواند به طور موقت بر احساس پوست در آن نواحی تأثیر گذار باشد و این بی حسی ها به ندرت می توانند دائمی باشند. همچنین ممکن است به وسایل مورد استفاده در جراحی مانند چسب بعد از جراحی واکنش آلرژیک ایجاد شود.

نتیجه جراحی گوش

پس از برداشتن بانداژ گوش هایتان ، متوجه تغیییرات و ظاهر جدید خود می شوید. اصلاحات انجام شده دائمی هستند اما در صورت نارضایتی در نتیجه عمل گوش ، می توانید این جراحی را مجدد انجام دهید.

سوالات متداول جراحی گوش

نحوه خوابیدن بعد از عمل گوش به چه صورت باید باشد ؟

به صورت کلی توصیه می شود بعد از انجام عمل اتوپلاستی از خوابیدن بر روی گوش ها خودداری نمایید ، این بدان معناست که گوش ها نباید در تماس با بالشت و یا زمین باشند. به همین دلیل خوابیدن به پشت با قرار دادن دو بالش در زیر سر بهترین حالت برای استراحت کردن بعد از جراحی گوش می باشد. قرار گرفتن سر در ارتفاع بلندتری از بدن موجب می شود تا تورم گوش ها زودتر برطرف شود.

آیا انجام عمل زیبایی گوش بر روی شنوایی تاثیر دارد ؟

خیر ، این پروسه با هدف اصلاح مشکلات ظاهری گوش ها انجام می شود از این رو هیچ تاثیری بر روی شنوایی شما نخواهد گذاشت.

بخیه های عمل زیبایی گوش چه زمان کشیده می شوند ؟

نیازی به نگرانی در رابطه با کشیدن بخیه ها نیست. ممکن است برخی از افراد این تصور را داشته باشند که کشیدن بخیه با درد و ناراحتی زیادی همراه است ؛ در صورتی که در واقعیت چنین نیست. در شرایطی که بخیه های شما جذبی باشند ، نیازی به کشیدن نیست اما اگر بخیه های غیر جذبی باشند ، لازم است بعد از گذشت 1 هفته به پزشک مراجعه نمایید تا بخیه های شما برداشته شوند.

بهترین سن برای انجام جراحی گوش چه زمانی است ؟

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی گوش سنین 6 الی 8 سالگی در نظر گرفته می شود ؛ زیرا در این سن گوش ها از انعطاف پذیری خوبی برخوردار هستند از طرفی مشکلات ظاهری که در گوش ها وجود دارد می تواند در اعتماد به نفس کودک تاثیر بگذارد ؛ از این رو بهتر است این جراحی در سنین کمتر انجام شود تا این مسئله در آینده مشکلی در زندگی فردی و اجتماعی فرد در برقراری ارتباط با دیگران ایجاد نکند. البته لازم به ذکر است که محدودیت سنی خاصی برای انجام اتوپلاستی وجود ندارد و این جراحی را می توان در سنین بزرگسالی نیز انجام داد.

پاسخ

15 + هفده =

تماس با دکتر