جراحی بینی 👃 جراح بینی مشهد ، دکتر نازنین ابدالی

اگر دچار مشکلات و ایرادات ظاهری و داخلی یا هر دو در بینی خود هستید ، می توانید به کمک جراحی بینی ، اقدام به رفع آن ها نمایید ؛ فقط دقت داشته باشید ، با توجه به حساسیت بالای عمل بینی ، حتما نزد بهترین جراح بینی در مشهد بروید ، در این مقاله دکتر نازنین ابدالی ، توضیحات جامعی درباره این جراحی پرطرفدار مطرح نموده اند که توضیه میکنم تا انتها آن را مطالعه کنید.

 

جراحی بینی - دکتر ابدالی

 

جراحی بینی ، در صورتی که به قصد زیبایی انجام شود و رفع ایرادات فقط در ظاهر بینی ، اتفاق بیافتد ؛ در اصطلاح پزشکی رینوپلاستی نامیده می شود ؛ اما اگر نیاز به انجام اصلاحات بر روی تیغه بینی ( سپتوم ) ، وجود داشته باشد و عمل بینی با هدف درمانی صورت پذیرد ، به آن سپتوپلاستی می گویند. به هر حال توصیه می شود ، چنانچه با هدف رفع هر یک از مشکلات مربوط به بینی خود قصد انجام این عمل را داشتید ؛ برای آن که بتوانید نتیجه دلخواه خود را بدون بروز مشکل در سلامت دستگاه تنفسی به دست آورید ، قبل از هر چیز برای یافتن یک جراح ماهر و با تجربه ، جستجو و تحقیق کنید.

 

جراحی بینی

اهمیت انتخاب جراح در نتیجه جراحی بینی

در صورتی که قصد انجام جراحی بینی در مشهد را دارید ، پیشنهاد می شود در گام اول در انتخاب جراح بینی خوب در مشهد ، دقت لازم را داشته باشید. میزان تخصص و مهارت بالای پزشک موجب می شود تا نتیجه جراحی موفقیت آمیز باشد و همین مسئله موجب رضایت بیمار می شود. در صورتی که در انتخاب پزشک دقت نکنید ، ممکن است نتیجه خوبی از عمل نگیرید و یا به مشکلات تنفسی و عوارض جدی تر دچار شوید.

دکتر نازنین ابدالی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد است که توانسته در حوزه راینوپلاستی و سپتوپلاستی به دلیل تجربیات بالای خود ، بهترین نتایج را از انجام این عمل برای مراجعه کنندگان خود رقم بزند.

افراد مناسب برای انجام جراحی بینی در مشهد

به طور کل هر شخصی که به سن بلوغ رسیده باشد و بینی او سیر تکاملی خود را گذرانده باشد ، می تواند برای انجام عمل بینی اقدام نماید ؛ جراحی زیبایی بینی ، صرفا از روی نیاز اتفاق نیفتاده و در بسیاری از موارد ، بخاطر سلیقه و میل شخص به تغییر انجام می پذیرد ؛ چنانچه عمل فرد متقاضی نزد یک جراح بینی ماهر در مشهد ، انجام شود و شامل نتیجه ای موفقیت آمیز باشد ، تاثیر شگرفی بر روی اعتماد به نفس وی می گذارد.

افرادی که نیاز به اقدام برای جراحی بینی خود دارند را معرفی می کنیم :

 • کسانی که به صورت ارثی یا در اثر تصادف و ضربه دچار قوز بینی یا کج شدگی در بینی خود شده اند.
 • افرادی که بینی آن ها بزرگ است یا حتی در صورتی که سایز سوراخ های بینی ، بیش از حد نرمال بزرگ باشد.
 • اشخاصی که دارای پولیپ یا انحراف بینی ، هستند.
 • چنانچه ، نوک بینی شخص بیش از حد پهن بوده یا دچار افتادگی نوک بینی ، باشد.

موضوعی که باید حتما به آن توجه داشته باشید ، این است که در ذهن خود تصورات غلط و توقعات دور از واقعیت را به وجود نیاورید تا بتوانید نسبت به نتیجه کار ، یک دید واقعی داشته باشید. توصیه می شود ، در جلسات مشاوره با پزشک ، درباره تغییرات لازم بر روی بینی خود کاملا صحبت نمایید.

جراحی بینی استخوانی در مشهد

با توجه به نوع بافت و غضروف بینی ، می توان بینی ها را به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم کرد ؛ تفاوت اصلی میان این بینی ها در همین بافت و غضروف بینی می باشد ؛ به طوری که بینی های استخوانی ، غضروف محکم و پوستی نازک دارند ؛ ولی در مقابل ، بینی های گوشتی ، غضروفی ضعیف و پوست ضخیم دارند. بینی های استخوانی که در اصطلاح با عناوینی چون بینی قوزدار یا بینی عقابی نیز در میان مردم شناخته می شوند ؛ به دلیل ویژگی هایی که به آن اشاره نمودیم ، بهترین گزینه برای جراحی زیبایی بینی در مشهد به شمار می روند. استحکام غضروف بینی های استخوانی ، امکان اعمال تغییرات وسیع بر روی بینی را برای جراح بینی مشهد فراهم می آورد ؛ همچنین ، ظرافت پوست این نوع از بینی ها سبب می شود ، نتایج جراحی به وضوح قابل رویت و ملموس گردد.

 

جراحی بینی - دکتر ابدالی

نحوه جراحی بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، به دلیل داشتن برجستگی و برآمدگی موجود بر روی پل بینی ، از زیبایی چهره به خصوص در نمای نیمرخ می کاهند و همچنین ، دیگر اجزای صورت را نیز تحت الشعاع قرار می دهند. از این رو در جراحی بینی استخوانی ، عمده اقدامات لازم بر روی تیغه استخوانی بینی انجام می شود و غالبا طی این عمل جراحی ، جراح اقدام به برداشتن بخش هایی از استخوان و غضروف بینی می نماید ؛ تا به این ترتیب ، نقائص بینی مرتفع شده و میان بینی و سایر اجزای چهره نیز تناسب و هماهنگی ایجاد گردد. همانطور که اشاره شد ، بینی استخوانی دارای یک برجستگی روی پل بینی می باشد ؛ این برآمدگی ، ناشی از رشد بیش از حد غضروف بینی است که به دنبال وراثت یا در اثر اصابت ضربه به استخوان بینی رخ می دهد. برداشتن قوز بینی ، یکی از اصلی ترین اعمالی است که در عمل بینی استخوانی ، بدان پرداخته می شود ؛ لذا این عمل جراحی ، می تواند با اصلاح ایرادات و رفع قوز بینی ، فرم بینی را به بهترین حالت ممکن تغییر داده و حالتی ایده آل و زیباتر به آن ببخشد.

 

جراحی بینی گوشتی

کسانی که پوست روی بینی آن ها به دلیل ضخامت بافت آن یا به علت وجود غدد چربی از ضخامت بیشتری برخوردار است را بینی گوشتی می گویند ؛ غضروف و استخوان زیر پوست بینی های گوشتی به مراتب ظریف تر می باشد ؛ این ویژگی ها حساسیت جراحي بيني گوشتي را بیشتر کرده است.

 

تکنیک های راینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی معمولا تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام می شود. انتخاب روش بیهوشی با توجه به وضعیت سلامت فرد و با صلاح دید پزشک تعیین می شود. دو تکنیک متداول در عمل بینی عبارتند از:

راینوپلاستی به روش باز

این روش متداول ترین روش عمل جراحی بینی در مشهد با دکتر نازنین ابدالی است. در روش باز برشی کوچک در ناحیه تیغه بین سوراخ های بینی (کلوملا) ایجاد می شود. سپس دکتر عمل بینی ، پوست بینی را بلند می کند و تغییرات لازم را اعمال می کند. در این روش پزشک به ساختمان بینی دسترسی کاملی دارد و می تواند تغییرات زیادی را اعمال کند. معمولا در جراحی ثانویه بینی (عمل ترمیمی) و در مواردی که برای استحکام بخشیدن به بینی نیاز به پیوند غضروف باشد از روش باز استفاده می شود. البته ایجاد برش در پوست سبب می شود تورم و کبودی پس از جراحی افزایش یابد.

راینوپلاستی به روش بسته

در روش جراحی بینی بسته برشی در ناحیه خارج بینی و روی پوست معمولا صورت نمی گیرد. برش ها در داخل بینی ایجاد می شوند و عمل از درون سوراخ های بینی انجام می گیرد. در این تکنیک دکتر گوش ، حلق و بینی به دلیل محدودیت دید نمی تواند تغییرات زیادی را در بینی اعمال کند. از مزایای این روش دوران نقاهت و بهبودی کوتاه تر و تورم و کبودی کمتر می باشد. این روش جراحی معمولا در برطرف کردن ایرادات جزئی بینی انجام می شود.

مزایای راینوپلاستی و سپتوپلاستی

 • بهبود عملکرد تنفسی بیمار
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهتر شدن ظاهر بینی
 • در تناسب قرار گرفتن بینی با سایر اعضای صورت

معایب عمل بینی

اگر عمل خود را نزد بهترین جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی در مشهد انجام دهید هیچ گونه عوارض و معایبی به همراه نخواهد داشت.

 

جراحی بینی

هزینه جراحی بینی در مشهد

نمی توان هزینه ثابتی را برای عمل زیبایی بینی در نظر گرفت و این میزان می تواند در هر فردی متفاوت باشد. هزینه بینی به فاکتور های مختلفی بستگی دارد. در زیر تعدادی از این فاکتورها وجود دارند:

 1. نوع بینی و ساختار پوست و استخوان بینی
 2. ایرادات ظاهری بینی
 3. مشکلات عملکردی یا ساختاری بینی
 4. دستمزد جراح
 5. هزینه آزمایشات و عکسبرداری و مراقبت های بعد از جراحی
 6. مرکزی که جراحی در آن قرار است انجام شود

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی

یکی از عوامل مهم در نتیجه جراحی ، رعایت مراقبت های پس از جراحی است. در ادامه چند توصیه مهم توسط دکتر ابدالی ، بهترین جراح بینی در مشهد بیان شده است :

 • از کمپرس یخ به منظور کاهش تورم و کبودی های بعد از جراحی استفاده کنید.
 • به صورت طاق باز بخوابید و دو بالش زیر سر خود قرار دهید.
 • از مواد غذایی نرم و میکس شده استفاده کنید.
 • از نی برای نوشیدن مایعات استفاده نکنید.
 • از فین کردن ، خندیدن و زیاد صحبت کردن پرهیز کنید.
 • تا قبل از برداشتن گچ بینی از حمام کردن و شستن صورت خود پرهیز نمایید.
 • از ورزش کردن و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

در رابطه با مراقبت های بعد از جراحی بینی مقاله جامعه ای تهیه شده است ، که می توانید آن را مطالعه کنید.

فیلم چسب زدن به بینی بعد از جراحی

 

پاسخ به پرسش های متداول در مورد جراحی بینی :

آیا ورزشکاران می توانند عمل بینی انجام دهند ؟

بله ، ورزشکاران نیز مانند سایر افراد بدون ایجاد مشکل و عارضه ای می توانند بینی خود را جراحی کنند. تنها لازم است برای مدتی استراحت داشته باشند و مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیرند.

چه زمان بعد از جراحی بینی می توان ورزش کرد ؟

 • پزشکان توصیه می کنند به مدت دو هفته از انجام هر گونه فعالیت سنگین خودداری شود ؛ زیرا در این دوره غضروف های بینی و بافت های استخوان دچار تغییرات شده اند و نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارند.
 • انجام ورزش های سبک بعد از هفته سوم مانعی ندارد ، البته در صورتی که احساس کردید به بینی شما فشار وارد می شود ، بهتر است تا زمان بهبودی کامل صبر کنید.
 • ورزشکاران حرفه ای بعد از 6 هفته با مشورت پزشک می توانند فعالیت های ورزشی خود را شروع کنند.

آیا بعد از عمل بینی نیاز به شست و شو بینی می باشد ؟

معمولا بعد از برداشتن تامپون بینی ، به مدت 2 هفته توصیه می شود تا از سرم های شست و شو یا قطره بینی برای شست و شو و تمیز کردن بینی استفاده شود.

آیا خندیدن و یا گریه کردن در نتیجه عمل زیبایی تاثیری دارد ؟

به صورت کلی توصیه می شود از انجام هر عملی که موجب فشار آوردن به بینی می شود ، در دوره نقاهت این جراحی خودداری شود. به همین دلیل لازم است از صحبت کردن زیاد ، خندیدن و گریه کردن بعد از جراحی بینی خودداری شود.

چه غذاهایی بعد از عمل رینوپلاستی استفاده کنیم ؟

بهتر است در روزهای ابتدایی بعد از عمل از غذاهای نرم و میکس شده استفاده کنید تا فشاری به بینی و ناحیه دهان وارد نشود.

جراحی بینی در مشهد چقدر زمان می برد ؟

ابن عمل با توجه به میزان پیچیدگی و مشکلات بینی هر فرد متفاوت است و معمولا بین 1.5 تا 3 ساعت ممکن است زمان ببرد.

تامپون بینی بعد از عمل بینی

یکی از سوالات متقاضیان جراحی بینی در مشهد با دکتر نازنین ابدالی ، در رابطه با استفاده از تامپون بینی است. در چه مواردی از تامپون بینی استفاده می شود ، آیا استفاده از تامپون برای همه افراد ضرورت دارد ؟ در واقع از تامپون برای کنترل خونریزی و جلوگیری از چسبندگی بینی پس از جراحی استفاده می شود. در مواردی که در پروسه عمل زیبایی بینی تغییرات بسیاری اعمال شده باشد ، خونریزی شدیدتر بوده و بهتر است از تامپون استفاده شود. همچنین استفاده از تامپون بعد از اصلاح تیغه سپتوم بینی در مواردی که انحراف بینی وجود داشته باشد ، ضرورت دارد. تامپون ها در سال‌های اخیر بسیار کوچک بوده و نسبت به گذشته خارج کردن آنها بسیار راحت تر است و غالبا سریعتر خارج می‌شود ، پس جای نگرانی نیست.

اسپلینت بینی چیست ؟

اسپلینت بینی یا گچ بینی برای محافظت از بینی بعد از عمل بینی مورد استفاده قرار می گیرد. باید نسبت به محافظت از اسپلینت بینی دقت کافی داشته باشید ؛ چرا که اگر گچ بینی خیس و یا مرطوب شود دیگر استحکام لازم را نداشته و نمی تواند از بینی شما به خوبی نگهداری کند. از دستکاری کردن اسپلینت جذا خودداری نمایید.

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

برای کمک به تخلیه خونابه ها و ترشح و تکه های خون بعد از جراحی بینی لازم است از زمانی که پانسمان بینی باز می شود ، بینی خود را به کمک سرم های شست و شو تا 3 الی 4 مرتبه در روز تمیز نمایید. همچنین می توانید برای این منظور از اسپری و یا قطره های بینی سدیم کلراید که در داروخانه ها به فروش می رسد استفاده کنید.

بخیه های بعد از جراحی زیبایی بینی

نیازی به نگرانی در رابطه با باقی ماندن جای بخیه ها بعد از عمل بینی نیست. اگر مراقبت های بعد از جراحی بینی را به خوبی رعایت کنید از پماد هایی که توسط پزشک تجویز می شود برای چرب نگه داشتن بخیه های خود استفاده کنید ، بعد از مدتی پوست ترمیم شده و آثار آن محو خواهد شد.

اهمیت تغذیه بعد از جراحی بینی

داشتن رژیم غذایی سالم و سرشار از مواد مغذی بسیار حائز اهمیت است و این موضوع می تواند به ریکاوری سریع و راحت تر بعد از عمل بینی کمک کند. داشتن تغذیه خوب و سالم موجب می شود تا عوارض جانبی بعد از عمل کاهش پیدا کرده و ترمیم و بافت های بینی سریع تر انجام شود. اما ممکن است این سوال مطرح شود که بعد از جراحی بینی چه بخوریم ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت لازم است در روزهای ابتدایی بعد از عمل رژیم غذایی سبکی داشته باشید و از غذاهای نرم و میکس شده استفاده نمایید. جویدن زیاد می تواند فشار زیادی به بینی وارد نماید. به همین دلیل توصیه می شود از سوپ مرغ ، پوره سیب زمینی ، تخم مرغ آب پز ، فرنی ، آب ماهیچه که پروتئین زیادی دارند ، استفاده نمایید. همچنین توصیه می شود غذاهای حاوی فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. از انجایی که فعالیت های شما بعد از عمل محدود می شود و تحرک زیادی ندارید و همچنین به دلیل استفاده از داروی بیهوشی ممکن است ، دچار یبوست شوید ، از این رو مصرف فیبر برای کمک به سیستم گوارشی توصیه می شود. برخی از مواد غذایی خاصیت ضد التهابی داشته و برخی دیگر موجب بهبود و ترمیم زخم ها می شوند از جمله مواد غذایی مفید که مصرف آن ها در تغذیه بعد از عمل توصیه می شوند ، عبارت هستند از :

 • کلم بروکلی
 • آناناس
 • مرکبات
 • کرفس
 • ماهی
 • گوشت
 • لوبیا

مشکلات تنفسی بعد از عمل بینی

بعد از جراحی بینی به دلیل تورم بافت ها و همچنین استفاده از تامپون احساس گرفتگی در بینی وجود داشته و نمی توان به راحتی از راه بینی نفس کشید. به مرور تورم بینی کاهش پیدا می کند از طرفی استفاده از سرم های شستشو و قطره های بینی موجب خروج ترشحات و ضایعات ناشی از جراحی شده و به تنفس راحت کمک می کند ؛ بنابراین اگر بعد از عمل دچار این مشکل شدید نگران نباشید ؛ چرا که بعد از مدتی این عارضه برطرف شده و تنفس شما به حالت طبیعی برگشته و بهبود پیدا می کند. در صورتی که بعد از گذشت چند ماه همچنان مشکل تنفسی وجود داشت ، لازم است حتما به پزشک مراجعه نمایید.

پاسخ

چهارده + دوازده =

تماس با دکتر